Slovácké divadlo poprvé v historii získalo dvě nominace na Thálie

Včera odpoledne v Praze proběhla tisková konference Herecké asociace, na které byla zveřejněna jména umělců, jež se budou na začátku října ucházet o nejprestižnější herecké ocenění, Thálii. Absolutní šok zažili uherskohradišťští divadelníci, kteří získali hned dvě nejužší nominace. Vybojovali je Klára Vojtková a Tomáš Šulaj za mimořádné ztvárnění hlavních rolí v inscenaci Kříž u potoka režiséra Martina Františáka

"To jsme tedy nečekali," říká šťastně ředitel divadla Michal Zetel. "Že naši herci bývají nominovaní, pro nás novinka není, ale aby mezi nejvyšší hereckou ligu postoupili hned dva najednou, to se ještě nikdy nestalo. Myslím, že jsme se stali jedním z mála, ne-li jediným regionálním divadlem v historii, které to dokázalo a hned ve dvou nejsledovanějších kategoriích."

"Jsem v krásném šoku a vznáším se dva metry nad zemí," prozradil Tomáš Šulaj, který už jednu skleněnou vázu z dílny Bořka Šípka má. Získal ji v roce 2005 za hlavní roli v muzikálu Donaha!. Od té doby byl několikrát v širších a jednou v nejužší nominaci, tu ale neproměnil. "Ať to dopadne jakkoliv, tohle je pocit, který hned tak nezapomenete a jsem pyšný, že jsem právě ze Slováckého divadla," dodává. A co na nominaci říká Klára Vojtková? "Jsem v euforii a nevím, na co se mám těšit dřív," usmívá se herečka, která v době předávání Thálií bude očekávat i narození druhého potomka.

Kříž u potoka v podání uherskohradišťského souboru je velmi ceněnou inscenací, ve čtvrtek jej čeká účast na nejprestižnějším divadelním festivalu u nás Divadlo Plzeň, kde vystoupí v konkurenci nejlepších souborů z celé Evropy.

Slovácké divadlo se zatím pyšní dvěma Tháliemi. Kromě už jmenovaného Tomáše Šulaje ji v roce 2010 vybojovala Květa Fialová za titulní postavu v černé komedii Harolda a Maude.

Letošní předávání proběhne 5. října od 20 hodin a bude jej živě přenášet Česká televize.