Slovácké divadlo představuje předplatné na rok 2020: V nabídce je moravská klasika Její pastorkyňa i slavný muzikál Jesus Christ Superstar

Slovácké divadlo zítra odstartuje předprodej nového večerního předplatného na příští rok. V nabídce jsou atraktivní známé tituly Její pastorkyňa a slavný muzikál Jesus Christ Superstar i neokoukané novinky české i zahraniční. Předplatné je nazvané "třičtvrtě" – Slovácké divadlo oslaví totiž v roce 2020 už 75 let své existence.

"Třičtvrtě znamená 75 neboli tři čtvrtě století existence Slováckého divadla, které v roce 2020 společně oslavíme. 100 % naproti tomu je naše standardní a jediná možná hodnota nasazení, se kterou ve Slováckém divadle přistupujeme k tvorbě a samotnému hraní divadla," říká ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Ten se ujme také režie prvního titulu nové sezóny, slavného dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa. "Sezóna bude odstartována výsostně slováckým titulem, jímž se v roce 1945 provoz našeho divadla zahajoval – slavnou Její pastorkyní, Slovácku vždy oddaně věrné autorky Gabriely Preissové, která tehdy dopisem vroucně pozdravila herce a poděkovala tvůrcům, že si zvolili její drama k prvnímu představení nadějného Slováckého divadla," dodává dramaturgyně slovácké scény Iva Šulajová.

Vrcholem oslavy výročí bude podle Ivy Šulajové další výjimečný hudební titul, zpodobňující provokativním žánrem rockové opery snad nejsilnější téma západního světa – příběh posledních sedmi dnů života Ježíše Krista – muzikál Andrewa Lloyda Webbera a Tima Rice Jesus Christ Superstar. "Další čtyři tituly budou rozličné nejen poznáním, ale zejména, jak se na správnou oslavu sluší, očistným humorem v mnoha podobách," doplňuje dramaturgyně.

Diváci se mohou těšit na divadelní adaptaci amerického románu Toma Robbinse V žabím pyžamu, kterou uvede Slovácké divadlo v režii Jakuba Macečka ve světové premiéře, nebo na crazy komedii Hexenšus v režii Zdeňka Duška. Předplatné doplní česká hra Václava Štecha Deskový statek z prostředí realitní kanceláře, v níž se handluje o statky nemovité i movité v režii Igora Stránského a nelítostná groteska Hraj komedii autora Karla Steigerwalda, kterou nastuduje režisér Břetislav Rychlík.

Předplatné na příští rok mohou stávající předplatitelé objednávat už nyní, pro nové zájemce začíná předprodej 1. října. Předplatné můžete objednávat v pokladně Slováckého divadla ve všední dny od 10 do 18 hodin, telefonicy na číslech 572 554 455 a 739 351 834 (vždy ve všední dny od 8 do 16 hodin), e-mailem zaslaným na adresu predplatne@slovackedivadlo.cz nebo od 1. 12. 2019 online na webu divadla.

Více informací o jednotlivých titulech a ceny předplatného naleznete přímo zde.

Tituly nového předplatného:

Její pastorkyňa – Gabriela Preissová/režie: Zetel, premiéra leden 2020

V žabím pyžamu – Tom Robbins/režie: Jakub Maceček, premiéra únor 2020

Hexenšus – John Graham/režie: Zdeněk Dušek, premiéra březen 2020

Deskový statek – Václav Štech/režie: Igor Stránský, premiéra duben 2020

Hraj komedii (Tragédie hereček) – Karel Steigerwald/režie: Břetislav Rychlík, premiéra červen 2020

Jesus Christ Superstar – Tim Rice, Andrew Lloyd Webber/režie: Dodo Gombár, premiéra listopad 2020