Slovácké divadlo přivítá Vandu Hybnerovou a Miroslava Táborského

Hořkou komedii současného amerického dramatika Willa Ena Život podle Jonesových v podání herců pražského Divadla Ungelt uvidí v polovině června i diváci Slováckého divadla. Představení se uskuteční v neděli 16. června od 19 hodin a je již vyprodáno.

Slovácké divadlo navázalo exkluzivní partnerství s pražským Divadlem Ungelt na začátku letošního roku. "Diváci už měli možnost vidět hru Pardál s Carmen Mayerovou a Františkem Němcem a Skleněný strop s Tatianou Vilhelmovou a Jiřím Langmajerem. Na podzim pak uherskohradišťské publikum čekají oceňované Deštivé dny s Davidem Švehlíkem a Richardem Krajčem, jenž za mimořádný výkon získal Cenu Thálie," upřesnil ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

"Je pro nás ctí spolupracovat s tak vynikajícím divadlem, jakým je Slovácké divadlo a doufáme, že společných aktivit bude přibývat," potvrdil zakladatel a ředitel Ungeltu Milan Hein. "Jsem z Hranic na Moravě, na Moraváky nedám dopustit. Jako herec jsem začínal v Těšínském divadle v Českém Těšíně a do Slováckého divadla jsme tenkrát často zajížděli," dodal Milan Hein.

Manželský život je sám o sobě absurdním dramatem. A pokud se do vašeho sousedství nastěhuje pár, který má stejné příjmení a řeší stejnou mezní situaci, realita se začne skoro až groteskně rozpadat. Hořkou komedii Život podle Jonesových s Vandou Hybnerovou, Lucií Štěpánkovou, Miroslavem Táborským a Ladislavem Hamplem nastudoval režisér Marek Němec a Divadlo Ungelt hru uvedlo v roce 2017 v české premiéře.