Slovácké divadlo se pustilo do klasiky, zkouší Tři sestry

Umělecký soubor Slováckého divadla opět naplno pracuje. Polovina souboru se pustila do klasiky – dramatu Tři sestry ruského dramatika Antona Pavloviče Čechova. Režijní taktovky se ujal Michal Zetel.

Alžběta Mahdalová, Pavlína Hejcmanová a Jitka Hlaváčová budou Tři sestry

„Pro mě je to jedna z nejlepších her, které jsem kdy četl, a Čechov je básník v pravém slova smyslu. Jeho dílo vysoce přesahuje mentální vesmír běžného člověka,“ říká režisér Michal Zetel. „Tři sestry jsou tak lidsky skutečné, až z toho mrazí. Nepozornému čtenáři snadno unikne, že ve Třech sestrách je skryta komplexní společenská mechanika člověka západní civilizace. Navíc začíná existovat, až se správně inscenuje, protože je to dílo ryze dramatické. Ale ono správně, to je ten problém. A vůbec, kdo jsem já, abych komentoval Čechova!“ dodává s úsměvem.

Do titulních rolí obsadil Michal Zetel Pavlínu Hejcmanovou, Jitku Hlaváčovou a Alžbětu Mahdalovou. Jejich bratra Andreje ztvární Josef Kubáník, v dalších rolích se představí Petra Staňková, Tomáš Šulaj, Pavel Hromádka nebo Zdeněk Trčálek.

Inscenační úpravy se spolu s Michalem Zetelem chopila Iva Šulajová, výpravu připravuje Eva Jiřikovská. O hudbu se stará Martin Štědroň a o dramaturgii Markéta Špetíková.

Premiéra Tří sester ve Slováckém divadle je naplánována na druhou polovinu ledna příštího roku.