Slovácké divadlo ve fotografiích

Chcete poznat divadelní zákulisí? Zjistit, co všechno se odehrává v divadle, než herci vystoupí na jeviště, nebo když se zavře opona? Od neděle 20. srpna budete mít jedinečnou příležitost na mimořádné výstavě fotografií Marka Malůška ze zákulisí Slováckého divadla v hale Vincentka v Luhačovicích.

Výstava fotografií se uskuteční v rámci festivalu Divadelní Luhačovice 2017. "Vernisáž proběhne v neděli 20. srpna v 15 hodin a potrvá až do konce festivalu, do soboty 26. srpna," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová. "Ten večer, tedy 26. srpna, zároveň v rámci festivalu odehrajeme od 19.30 hodin v Lázeňském divadle komedii Čarodějnice v kuchyni," doplnila.

Hru kanadské autory Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni divadlo během divadelní sezóny uvádí v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO v netradičním prostoru uherskohradišťské restaurace Beef&Beer. Slováčtí herci ji nastudovali v režii Michala Skočovského jako první v Evropě. Hlavní role ztvárňují Monika Horká, Jaroslava Tihelková a Josef Kubáník v alternaci s absolventem brněnské JAMU Viktorem Zavadilem.

Devatenáctý ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice 2017 proběhne v Lázeňském divadle v Luhačovicích ve dnech 20. - 26. srpna 2017. Kmotrem přehlídky bude letos významný slovenský herec a nositel české Ceny Thalie za rok 2016 Milan Kňažko.

Podrobný program přehlídky naleznete zde.