Slovácké divadlo začíná zkoušet Romeo a Julie

Říká se mu nejslavnější příběh lásky všech dob. Ano, řeč je o Romeovi a Julii z pera Williama Shakespeara. Už brzy jej budou moct prožívat i příznivci Slováckého divadla. Před několika dny jej začali zkoušet uherskohradišťští herci pod vedením režiséra Lukáše Kopeckého.

Výtvarnice, režisér a překladatel na zahajovací zkoušce Romea a Julie

Do ústředních postav mladých milenců obsadil režisér Petru Staňkovou a Pavla Šupinu.

„Jako malá jsem měla pocit, že je Julie taková uvzdychaná, utrápená holka, která si navíc neumí doma sjednat pořádek. A protože já byla od malička prostořeká a muselo být po mém, tak mě ta role nějak nelákala. Nejspíš mi teď za tohle mé mínění dá pěkně zabrat,“ usmívá se Petra.

Na titulní roli dívky, která miluje až k smrti, se těší. Stejně tak má radost, že Romea jí bude hrát kolega a kamarád Pavel Šupina. „Těším se. Pavel je mi lidsky hodně blízký, nebojím se před ním na zkouškách třeba i ztrapnit a snad si umíme vzájemně říkat věci na rovinu, což je, myslím, pro hledání takhle těžké role výhodou,“ uzavírá Petra Staňková.

Co na to Romeo?

Potěšení z hereckého partneření je vzájemné. „S Peťou už jsem si nějakým tím dobrodružstvím na jevišti prošel a těším se na další dávku adrenalinu. Ona je prostě nevyzpytatelný živel a při zkoušení s ní často vznikají nezapomenutelné momenty,“ říká Pavel Šupina, který se s Williamem Shakespearem prozatím setkal hlavně na škole při hereckých cvičeních. „Mám z Romea obrovský respekt, ale chci se s tím porvat, jak nejlépe dovedu. Je to výzva a jsem zvědavý, jak se s ní dokážu popasovat,“ uzavírá Pavel Šupina.

V dalších rolích milostného příběhu se objeví Tomáš Šulaj, Zdeněk Trčálek, Jiří Hejcman, Josef Kubáník, chůvu si zahraje Irena Vacková, diváci se mohou těšit i na Pavlínu Hejcmanovou, Jitku Hlaváčovou a další.