Slováčtí herci si na Vánoce dělají radost dětmi

Slovácké divadlo – to už není jen řada známých tváří, které si diváci zvykli vídat na jevišti. Je to už i početná "dětská rodina", o kterou se soubor uherskohradišťských divadelníků v posledních letech rozrostl. A v mnoha případech byl nový přírůstek do rodiny tím nezapomenutelným vánočním dárkem.

"Nikdy nezapomenu, když se před 17 lety v době Vánoc můj těhotenský test zbarvil do růžova a můj mladistvý a neuspořádaný život musel dostat řád," prozrazuje herečka Alžběta Kynclová.

Stejná událost se na Vánoce "přihodila" i herečce Tereze Novotné a manželům Jiřímu a Pavlíně Hejcmanovým. "Náš syn Jakub se narodil na Štědrý den, což se fakt nedá zapomenout," říká Pavlína Hejcmanová. "Je to dárek, kterým jsme nejen sobě, ale snad i svému okolí udělali pod stromečkem největší radost," doplňuje Jiří Hejcman. Stejnou situaci zažila před třemi lety herečka Tereza Novotná. „Ano, největší radost jsme tehdy udělali celé rodině dcerou Dorotkou,“ dodává s úsměvem herečka.

A na jaký dárek nezapomenou ostatní členové hereckého souboru? "Nikdy nezapomenu na dárek, který jsem koupila já mamince, a sice našeho pejska Tedyho. Jeho psí strýček je u Šulajů a sestřička u Vladimíra Doskočila. Je to ten nejlepší pes na světě. A to byla opravdu ta nejlepší investice v životě, zatím," dodává herečka Tereza Hrabalová a Josef Kubáník se přidává: "Já nezapomenu na gramofonové desky se Spejblem a Hurvínkem. Dodnes, když přijdu k mamince na návštěvu, si k nim čichám, tak zvláštně voní. Dětstvím. A pak jsem měl rád, když jsem si mohl vlézt v kuchyni pod stůl a poslouchat je a když tam byla nějaká písnička, tak si ji tak pro sebe tiše zpívat."

Čím jste kdy udělali pod stromečkem největší radost?

David Vacke: Tady bych si možná vzpomněl, ale mám obavy, že jsem se to nikdy nedozvěděl.

Irena Vacková: Doufám, že se mi to daří každý rok, protože zásadně nepořizuji dárky, které si obdarovávané osoby nepřejí.

Tereza Novotná: Před třemi lety dcerou Dorotkou, celé rodině.

Jiří Hejcman: Jakubem Hejcmanem?

Tereza Hrabalová: Radost měla celá naše rodina, a to díky Tedymu, ale my jsme zvyklí se radovat jen z toho, že jsme spolu, ať už si dáváme cokoli, Někdy se nám s maminkou povede dát si ten stejný dárek, třeba loni knihu o Edith Piaf, to se vždy jen smějeme.

Alžběta Kynclová: Pod stromečkem nevím, ale velkou radost jsem udělala svému prvnímu synovi, tehdy desetiletému, když  jsem mu vytvořila adventní kalendář plný hádanek, křížovek, rébusů a jiných hravých úkolů.

Josef Kubáník: Tuším, že jedním dárkem bych mohl udělat radost letos. A ten můžu prozradit až po Vánocích.

Jitka Hlaváčová: Doufám, že každý rok dělám svým blízkým radost! Ale co bylo to nej, musí říct obdarovaní.

Pavlína Hejcmanová: Asi mým rodičům, když jsem jim pod stromečkem oznámila, že jsem těhotná s prvním synem.