V sobotu se rozhodne, kdo získá Slováckého Oskara

Diváci uherskohradišťské scény každý rok volí nejoblíbenější herečku, herce a inscenaci Slováckého divadla. Už tuto sobotu se budou opět radovat další tři držitelé cen divácké popularity Slovácký Oskar.

Původně měli být Slováčtí Oskaři, spolu s cenou odborné kritiky Největší z pierotů, předáni v březnu na plese divadla. Ten ovšem překazila karanténa.

„Letošní ceny předáme na den přesně po třičtvrtě století, kdy v Uherském Hradišti máme Slovácké divadlo. Publikum tenkrát sledovalo Její pastorkyňu a stejný titul uvidí i teď,” prozrazuje mluvčí slovácké scény Josef Kubáník.

Kdo má nejvíc Slováckých Oskarů?

Tomáš Šulaj (nejoblíbenější herec)

Igor Stránský (režisér nejoblíbenější inscenace)

Jitka Hlaváčová (nejoblíbenější herečka)

Slovácký Oskar

V ceně popularity hlasují diváci od roku 1994. Tehdy zvolili nejoblíbenější herečkou Ludmilu Forétkovou, hercem Jaroslava Kyncla a o titul nejoblíbenější komedie se dělily hned dva tituly: Úklady a láska (režie Igor Stránský) a Limonádový Joe (režie Karel Hoffmann).

Otázka pro Jitku Hlaváčovou: Kterého ze svých Slováckých Oskarů si nejvíc vážíte?

„Vážím si všech stejně, přesto má každý zvlášť pro mě jedinečnou hodnotu! Na kteréhokoli z nich se podívám, vybaví se mi role, za kterou jsem ho dostala, a s tím i pocity, dojmy, vzpomínky na inscenaci.“