Soutěž o možnost vidět jako první novou komedii a o romantický pobyt v hotelu

Připravili jsme pro vás spolu s týdeníkem DOBRÝ DEN S KURÝREM soutěž s názvem „První v pekle“. Každý týden přinese „Dobrý den“ otázku. Pět z vás, kteří správně odpoví, dostane dvě vstupenky na uzavřenou divadelní zkoušku 26. března a jeden možnost strávit romantický pobyt v jednom z uherskohradišťských hotelů. Budete-li číst dále, dozvíte se nejen znění první otázky, ale i o čem chystaná komedie Peklo v hotelu Westminster je a také zajímavosti ze zákulisí zkoušení i odpovědi představitelky jedné z rolí Moniky Horké na tři otázky.

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A když si k záletům vybere hotel, kde je ubytovaná i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad nímž zůstává rozum stát. A pokud se do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout skutečné peklo. Autor hry Ray Cooney získal za komedii Peklo v hotelu Westminster prestižní cenu Lawrence Oliviera.


Ze zákulisí nové komedie


- Bláznivou komedii plnou omylů a nedopatření připravuje tým režiséra Roberta Bellana, jenž ve Slováckém divadle nastudoval slavné Rychlé šípy či neméně úspěšnou hru 1+2=6 (Jeden a dvě je šest).
- Hlavní role vytvoří Pavel Hromádka, Irena Vacková, Josef Kubáník a dalších sedm herců.
- První zkouška proběhla ve středu 12. února, premiéra se připravuje na 29. března.
- Slovácké divadlo je jediným profesionálním divadlem v republice, které komedii uvede.
- Na uvedení hry se tým režiséra Roberta Bellana připravoval celých pět let a i když o ni měla velký zájem jiná divadla, pokaždé se ji podařilo zachránit pro slovácké diváky.


Tři otázky pro Moniku Horkou


Jakou postavu vám režisér Bellan svěřil v komedii Peklo v hotelu Westminster?
Budu hrát Lily Chattertonovou, poslankyni za labouristickou stranu. Je to šílená a šíleně zanícená bojovnice za mravnost.

Co se vám honilo hlavou, když jste komedii četla poprvé?      
Věděla jsem, že zásadní zodpovědnost velké role na mně v této hře nijak ležet nebude a nechala jsem tak první čtení hry skutečně až na první čtenou v divadle. Velice jsem se u ní bavila a někdy jediná jsem se hodně smála. Ptala jsem se vedle mě sedícího Jožky Kubáníka, jak je možné, že to přijde nejvíc směšné všecko mně a on mi odpověděl, že to je tím, že ostatní to už znají, poněvadž si to doma ráčili před zkouškou přečíst. (smích) Tak to je super! Divák to taky předem nečetl, tak věřím, že se bude bavit jako já!

Čím to podle vás je, že bláznivé komedie Raye a Michaela Coonyů mají u diváků takový úspěch?
No - je to taková pohoda. Dokonale vymyšlené a přitom nemá na myšlení diváka až tak velké nároky. Takže si má divák šanci odpočinout.


Otázka tohoto týdne

Komedie Peklo v hotelu Westminster navazuje na úspěšné kusy 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a Nájemníci. I ona je plná nedorozumění, omylů a neuvěřitelně komických situací.

Tipněte si, kolik stran textu se herci budou muset do premiéry 29. března naučit?

Do SMS boxu na tel. číslo 903 55 07 pošlete zprávu ve tvaru DDK mezera PEKLO mezera "váš tip" a za poslední mezeru ještě svoje jméno, příjmení a obec nebo město, z kterého pocházíte. Hodně štěstí!