Soutěž: Výherci uvidí „Peklo“ již ve středu. Zítra se dozvíme jméno posledního z nich

Zítra se v dalším vydání týdeníku DOBRÝ DEN S KURÝREM dozvíme jméno posledního z výherců, kteří se zúčastní středeční zkoušky naší nové komedie Peklo v hotelu Westminster a uvidí ji tak jako úplně první diváci (další den, ve čtvrtek, ji totiž zahrajeme pro návštěvníky veřejné generálky). Mají tak jedinečnou šanci zakusit vlastními smysly atmosféru nejen hlediště, ale i zákulisí v době vrcholících předpremiérových příprav. Poslední možnost se do soutěže zapojit máte dnes. Z výherců jednotlivých kol soutěže bude vylosován jeden, jenž bude odměněn poukazem na romantickou noc v uherskohradišťském Hotelu Slunce…

O čem je komedie Peklo v hotelu Westminster?
O tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A když si k záletům vybere hotel,  kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuje spolehlivého osobního tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterým zůstává rozum stát. A pokud se do všeho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu musí vypuknout skutečné peklo. Autor hry Ray Cooney získal za komedii Peklo v hotelu Westminster prestižní cenu Lawrence Oliviera.


Tři otázky pro Davida Vaculíka

S Robertem Bellanem spolupracujete často, hrajete i v jeho nejslavnějších komediích Rychlé šípy a 1+2=6 (Jeden a dvě je šest). Prozradíte, jakou roli vám svěřil tentokrát?
Hraji zneuznaného herce, který je ochoten pro získání role udělat naprosto vše a jehož manželka mu je nevěrná. Nic víc prozradit nemůžu.

Režisér Bellan prý na začátku zkoušení prohlásil, že máte roli sice malou, ale jednu z nejvtipnějších. Co na to říkáte?
Opravdu? Asi jo. A to je dobře, ne? Když už malou roli, tak aspoň vtipnou. Jenom si musím dát pozor, abych ve výsledku nebyl vtipnější než hlavní představitel, to by vypadalo hloupě. (smích)

Brzy přijdou první diváci. Na co se v komedii nejvíc těšíte?
Jednoznačně na jejich reakce. To je na komediích to nejkrásnější anebo taky to nejškaredší, podle toho, jestli se komedie povede, nebo ne. Při zkoušení komedie je na začátku vždycky spousta legrace, navzájem se bavíme vlastními vtípky, ale během zkoušení všechny vtipy zevšední a my se už nemůžeme dočkat, až je ukážeme někomu, kdo je ještě nezná. Tak na to se těším, na diváky.


Otázka tohoto týdne

Výtvarnice Šárka Bellanová nenechává nic náhodě. Pečlivě vybírá, kombinuje a dolaďuje všechny detaily kostýmů, aby se v nich herci mohli už tento týden představit režisérovi. Dnešní otázka zní:
Kolik kostýmů do hry připravuje?
(Malá nápověda: Je to 5, 15, 25, 35 nebo 105?)

Stačí, když do SMS boxu na tel. číslo 903 55 07 pošlete zprávu ve tvaru DDK mezera PEKLO mezera „váš tip“ a za poslední mezeru ještě svoje jméno, příjmení a obec nebo město, z kterého pocházíte.

Čtvrtým výhercem účasti na veřejné zkoušce je Tereza Horňáková z Babic. Blahopřejeme!