Speciální repríza Hry o pyžama s udělováním cen popularity už v pondělí!

Už v pondělí se nejen herci, ale i příznivci Slováckého divadla dozví, kdo si letos odnese za svůj výkon ocenění. Předávat se totiž budou divácké ceny Slovácký Oskar, ceny kritiků Největší z pierotů a Ceny komediantů. Stane se tak netradičně během reprízy muzikálu Hra o pyžama...

Vyhlášení se uskuteční u příležitosti Světového dne divadla. "Bude to vůbec poprvé, kdy ceny předáme při této příležitosti, a myslím, že by to pro diváky mohl být velký zážitek. Málokdy se totiž stane, že se předávání cen podaří zakomponovat přímo do představení,” usmívá se tajemně herec a mluvčí divadla Josef Kubáník, jenž sám loni převzal cenu Největší z pierotů.

Na speciální reprízu zbývá v pokladně divadla posledních pár vstupenek, zakoupit si je můžete ZDE...

Co možná o slováckých cenách nevíte...?
Historie předávání hereckých cen v Uherském Hradišti sahá až do roku 1994. Tehdy byl poprvé udělen Slovácký Oskar, divácká cena popularity. Tu úplně první si odnesli Ludmila Forétková a Jaroslav Kyncl a dvě inscenace - Úklady a láska v režii Igora Stránského a Limonádový Joe v režii Karla Hoffmanna. Až do dnešních dnů bylo oceněno mnoho úžasných hereckých výkonů a Slovácké divadlo nabídlo svým diváků nepřeberné množství nezapomenutelných inscenací. Doposud nejúspěšnějšími držiteli s největším počtem cen jsou Jitka Hlaváčová (dříve Josková) s šesti Oskary a Tomáš Šulaj se sedmi jako absolutní vítěz ankety za celou její historii. Bohatou tradici má i předávání ceny odborné kritiky Největší z pierotů, kterou tradičně vyhlašuje Deník. Ta se uděluje od roku 1996 a jejím historicky prvním držitelem se stal Karel Hoffmann, který ocenění obdržel za svůj výkon v roli Čochtana v inscenaci Divotvorný hrnec. Zajímavou perličkou a výjimkou v historii (ne)oceněných inscenací jsou Rychlé šípy. Ty se ve Slováckém divadle hrají s velkým úspěchem už sedmnáct let a mají za sebou přes 455 repríz. Přesto žádnou domácí cenu nezískaly.