Spojení pašijového týdne a popkultury? Geniální, říká režisér Gombár

„Když jsme s dramaturgyní Ivou Šulajovou začali přemýšlet nad tím, kam našeho Ježíše směřovat, vzali jsme si dokonce na pomoc výkladový slovník Bible,“ vypráví režisér Dodo Gombár, že přípravu na slavnou rockovou operu Jesus Christ Superstar vzali opravdu zgruntu.

Jedním dechem ale dodává, že škála možností, jak ji pojmout, je nekonečná.

„Jediné, na čem jsme se i s výtvarnicí Evou Jiřikovskou shodli je, že nechceme dělat rekonstrukci, skanzen. Když se díváte na něco, co není živé, vytváří to bariéru. Dnešní krize náboženství možná vznikla i proto, že určitá skupina představitelů církví neumí komunikovat současným jazykem,“ domnívá se režisér.

Inscenování muzikálu Jesus Christ Superstar v Hradišti proto nechce pojmout jako výklad teologického textu, ale jako umělecké dílo, které odráží dnešní dobu.

„Každý máme svou víru a světonázor. Všichni si do Ježíše můžeme promítnout svůj pohled. A my v komunitním prostředí Slováckého divadla budeme tvořit něco, co je unikátní. Máme skvělý text, jehož kvality není třeba zpochybňovat. Spojit pašijový týden s popkulturou se v něm povedlo a je geniální,“ uzavírá režisér.