Společný koncert Jana Spáleného a Petra Rímského už dnes!

Slovácké divadlo dnes uvede jedinečný společný koncert Jana Spáleného, táty českého blues, a folkového barda Petra Rímského se skupinou Misitu. Koncert se uskuteční na Malé scéně od 19 hodin.

"Tento koncert a náš společný výlet děláme jen občas, výjimečně. Před časem jsem Honzu přiměl, aby si se mnou zkusil vyjet jen tak sám bez ASPM či neméně skvělého tria. Jako písničkář. Ukázalo se, že v té intimitě je ještě trochu jiný a úžasný. Přizvukujeme si a chvilku i povídáme, vlastně toho ani nehrajeme moc spolu, abychom to nenarušili. Jen občas nám to nedá, jsme jen muzikanti a tak někdy musíme. Uherské Hradiště je pro mě zásadní město, ve kterém jsem strávil kus dětství a týnejdžrovských let. Skaut, první lásky a přátelství na celý život. V šedesátých letech ve Slováckém divadle režíroval Pavel Rímský, můj táta. A já tam hrál dětské role ve Strakonickém dudákovi. Takže návrat po půl století," říká Petr Rímský.

Jan Spálený patří k nestorům českých písničkářů. Na počátku jeho kariéry si nikdo pořádně neuvědomil, jak silné melodie, texty a způsob vyprávění na scéně u klavíru vzniká.

Petr Rímský je fenomenální český kytarista, mimo jiné tvůrce zničujících manuálů à la "Prvních 1440 nejzákladnějších akordů pro začátečníky" a také autor knihy Ze života muzikantského.

Doprovodí ho jeho nová parta Misitu, což jsou Veronika Skočdopolová, Kateřina Ečerová a Pavel Hloušek.