Stephen z Čarodějnic v kuchyni Viktor Zavadil bude Janem Palachem

Herec Viktor Zavadil, který ve Slováckém divadle účinkuje v komedii Čarodějnice v kuchyni, začal s režisérem Robertem Sedláčkem natáčet film o Janu Palachovi. Herec v něm ztvární titulní roli.

Film sleduje několik posledních měsíců Palachova života ve snaze zachytit okamžiky rozhodnutí, které ho dovedly až k tragickému činu upálení. "Hledal jsem kluka, který když je vážný, tak se umí smát očima, a když se směje, má oči smutné. Máchovský typ. Na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal. Takovým způsobem Jana Palacha vedu a takového ho představím veřejnosti," prozradil režisér Robert Sedláček s tím, že záměrně hledal neokoukanou tvář.

Diváci Slováckého divadla se však s absolventem brněnské JAMU Viktorem Zavadilem setkávají u komedie Čarodějnice v kuchyni téměř rok. V současné době má divadlo naplánováno pět repríz této úspěšné hry, zájem je tak velký, že z pěti set lístků zbývá posledních třicet. Komedii ze zákulisí kuchařských televizních show uvádí divadlo na Malé scéně s Jaroslavou Tihelkovou a Monikou Horkou v titulních rolích.

Termíny jednotlivých představení naleznete na našich stránkách v sekci program. Vstupenky si můžete rezervovat zde.