Světová premiéra hry Kocourkov-Brod: "Inscenace bude velmi bohatá, tematicky, herecky i vizuálně," říká dramaturgyně Markéta Špetíková

Už tuto sobotu 13. dubna bude mít ve Slováckém divadle premiéru nová česká hra autora Šimona Cabana Kocourkov-Brod. Přední český divadelní a filmový tvůrce se ujal i režie a k inscenaci vytvořil scénu. Ke spolupráci přizval Šimon Caban kostýmní výtvarnici Jitku Fleislebr, hudbu složil Darek Král, se kterým režisér a scénograf spolupracoval na inscenaci Sexmise v královéhradeckém Klicperově divadle. Dramaturgie se ujala Markéta Špetíková.

"Inscenace Kocourkov-Brod bude myslím hlavně velmi bohatá, tematicky, herecky i vizuálně. Režisér Šimon Caban si všímá celé řady aktuálních fenoménů – uprchlická krize, kampaň #MeToo, korupce, byrokracie, politická korektnost – a nechává do nich nahlédnout ze dvou úhlů pohledu: toho našeho evropského, liberálního – a druhého, ortodoxnějšího, který v Šimonově podání nabývá až mytických rozměrů," říká o novince dramaturgyně Markéta Špetíková.

"Abychom se v té změti vyznali, bude nás celým představením provázet trošku netradiční Kašpárek v podání Davida Vaculíka. Také po stránce herecké nás čeká zajímavý rozptyl od civilního herectví až po pateticky velkolepé situace. A v neposlední řadě je Šimon Caban velmi vizuálně nápaditý. Navrhl krásnou scénu odkazující na prostorově velkorysé starověké památky. Do ní navíc umístil tři velké skleněné vitríny a průsvitnou fólii dělící celý prostor, jichž využívá pro vytváření skutečně působivých světelných atmosfér," dodává dramaturgyně.

Z hereckých tváří se diváci mohou těšit na Františka Maňáka, Kláru Vojtkovou, Davida Vaculíka, Pavla Hromádku, Irenu Vackovou, Davida Vackeho, Pavlínu Hejcmanovou, Kamilu Zetelovou, Jitku Hlaváčovou a další. 

Poslední vstupenky na premiéru i další dubnové reprízy můžete zakoupit zde.