„A taťka je teda čtvrtý?“ ptali se synové Pavlíny Hejcmanové

Pavlína Hejcmanová je manželkou i hereckou partnerkou Jiřího Hejcmana a matkou jeho dvou synů. Z nominace na Cenu Thálie pro svého muže má i ona velkou radost.

Pavlína a Jiří Hejcmanovi v inscenaci Cyrano z Bergeracu

„Jirka mi to oznámil jen tak skromně, jakoby mimochodem. A já jsem se divila, že ‚A co jako?‘. Protože když jsem před pár lety byla nominovaná já, radostí jsem zařvala, až jsem si vyděsila syna. Jirka si je vědomý své herecké hodnoty, ale prožívá to spíše niterně a především se cítí být jednou ze součástí celé té party okolo inscenace Cyrano z Bergeracu,“ říká Pavlína, která v Cyranovi ztvárnila postavu Lejly Ragueneau.

I podle ní je Cyrano pro Jiřího výjimečná úloha. „Od začátku bylo jasné, že mu ta role neskutečně sedla a že ta inscenace bude i díky němu výjimečná. I to, že neváhal a oholil si vlasy ukazuje, že tomu stoprocentně věřil,“ popisuje.

A jak na nominaci na Cenu Thálie reagovali synové Kuba a Matěj? „Nejdřív se ptali, jestli i mamka byla někdy nominovaná, tak jsme jim řekli, že před pár lety, tehdy to ještě moc nevnímali. A pak hlavně zjišťovali, jak to teda je, když je Jirka v širší nominaci, a ptali se: ‚A to je taťka teda čtvrtý, že jo?‘ Takže svým způsobem to vnímají a i oni mají radost,“ uzavírá se smíchem Pavlína Hejcmanová.