Tereza Hrabalová je nová Anička a Judaida

Diváci Slováckého divadla se mohou v nové sezóně těšit na "osvěžené" obsazení inscenací Anička a bylinkové kouzlo Kocourkov-Brod. Za Kláru Vojtková, která se těší na přírůstek do rodiny a odchází na mateřskou dovolenou, do obou kusů nastupuje herečka Tereza Hrabalová. "Měla jsem možnost si vybrat, do kterých inscenací po kolegyni Klárce Vojtkové mohu naskočit. Díky Michalu Zetelovi, který mi dal na výběr, čehož si moc vážím," říká Tereza Hrabalová.

"Myslím, že nejtěžší na záskocích je to, že Vám chybí doba zkoušení. Ten měsíc a půl, kdy se inscenace krok po krůčku zkouší a herec si postupně přichází na svou postavu, to je asi nejdůležitější proces. Při záskocích na to není čas. Máte jednu nebo dvě zkoušky a zbylá příprava je jen na Vás. Jinak se ale na záskoky po Klárce těším, protože jsou to hezké role a určitě mi mnohé přinesou do budoucna," dodává herečka.

Tereza Hrabalová vystudovala brněnskou konzervatoř, působila v divadlech Malá scéna Zlín a Národní divadlo Brno. V angažmá Slováckého divadla je od roku 2015. 

Momentálně ji můžete vidět jako Roxie v muzikálu Chicago, Axiňju Danilovnu v inscenaci Les, Janu v Kosmickém jaru, Sally Chessington v komedii Zdeňka Duška Nájemníci a také v autorské koláži Zoji Mikotové a Ivy Šulajové KDY bude po válce.