Tereza Hrabalová novou tváří Nájemníků

Dnes večer odehrajeme už 77. reprízu jedné z nejoblíbenější komedií Slováckého divadla - Nájemníci. A diváci se můžou těšit na překvapení. Poprvé se v jedné z ženských rolí se představí Tereza Hrabalová...

Nájemníci se stali v roce 2013, kdy měli ve Slováckém divadle premiéru, doslova hitem. Inscenace samotná získala cenu za nejlepší titul roku a představitelé hlavních rolí Jiří Hejcman a Zdeněk Trčálek ceny od diváků i divadelních odborníků. Do dnešního dne jsou Nájemníci neustále vyprodaní, a to i přesto, že se hráli více než sedmdesátkrát. A nyní "získali" novou tvář. V roli Sally Chessingtonové se místo Alžběty Kynclové, která co nevidět bude maminkou, představí Tereza Hrabalová.

Terezko, diváci tě budou mít možnost nově vidět v komedii Nájemníci...
V Nájemnících budu hrát Sally Chessingtonovou, což je taková poradkyně nebo pomoc z Rodinného krizového centra. Přebírám ji po Alžbětce Kynclové, což mě moc těší, protože je to skvělá kolegyně a herečka, která má vždy vše precizně připraveno, a to je pak radost po ní roli převzít.

Je něco, co bys chtěla dát té „své“ Sally jiného, nového?
Samozřejmě to bude jiné, každá jsme jiná a Alžbětka má daleko více zkušeností, než já, přesto se budu snažit roli dát maximum ze sebe, abych splnila vše, co bude role vyžadovat. Ale celkově myslím, že je to skvěle vystavěná postava a pan režisér Zdeněk Dušek už mě povede sám, jak bude potřebovat, je tedy možné, že se na roli něco málo změní. 

Jaké to je, „naskočit“ do jedné z nejoblíbenějších inscenací divadla? Máš trému, strach či cítíš určitou zodpovědnost?
Ano, trochu se obávám vždy, při každém převzetí role. Ani tady to nebude jiné, ještě navíc, když v této komedii je důležité držet rytmus a texty musí navazovat rychle na sebe. Je to ale skvělý tým herců, který doufám, že mě podpoří. Taky to představení už hrají hodně dlouho a mají ho ,,pod kůží“, což mě uklidňuje. Tak doufám, že to zvládnu!

Na dnešní reprízu v pokladně zbývá pár volných vstupenek, můžete je rezervovat ZDE...