Tereza Novotná a lichožrouti skákali dramaturgyni do výkladu

Pavel Šupina měl se svou hodinou v rámci projektu Herec do každé hodiny velký úspěch a zpětná vazba od studentů hodonínského gymnázia nešetřila superlativy. Paní učitelka češtiny se proto vzápětí s uherskohradišťskými divadelníky dohodla na dalším oživení výuky. Tentokrát padla volba na Lichožrouty.

Tereza Novotná s lichožroutími kamarády absolvovali online workshop s dětmi

Ty ve Slováckém divadle připravuje režisér Lukáš Kopecký. Inscenace vychází ze slavných knih českého spisovatele Pavla Šruta a výtvarnice Galiny Miklínové. Online hodiny se ujaly herečka Tereza Novotná a dramaturgyně Markéta Špetíková.

„Hlavní úlohy se v našem případě ujala dramaturgyně Markétka Špetíková, já se jen vezla na vlně, kterou parádně rozjela. Mně přistál milý úkol jí občas skočit do řeči se svými parťáky, Ramonou a Padrátem, a přidat tak něco z praktického pohledu herce,“ usmívala se Tereza Novotná, která si vzala na pomoc dvě loutky z připravované pohádkové novinky.

„Podle okamžité reakce studentů i paní profesorky soudím, že tato netradiční distanční hodina českého jazyka, kterou jsme společně strávili, byla nejen oživením, ale také přínosem. Pro obě strany,“ těší Terezu Novotnou.

„Mohli jsme vidět, že za vším je tvrdá a neúnavná práce,“ říká vyučující

Studenti kvarty ocenili, že se mohli dozvědět, jak se z knihy stane divadelní hra. „Dozvěděl jsem se, jak složitá je dramaturgie, a vlastně co to je,“ reagoval jeden ze studentů. „Moc bych vám chtěla poděkovat, bylo to super,“ přidala se jeho spolužačka.

Nadšení neskrývala ani jejich vyučující Andrea Baumannová. „Jsem vděčná za tuto zkušenost. Osobně věřím, že jsme tímto spolupráci neukončili. Rozhodně jsme si to slíbili. Sama oceňuji, a to u obou akcí, především inspiraci, kterou žáci získali. Nejde jen o divadlo, ale i o předané zkušenosti a energii. Všichni jsme si mohli uvědomit, jak za vším, co má nějaký dobrý výsledek, stojí tvrdá a neúnavná práce. To je rozhodně přínosem i pro život v širším slova smyslu, o tom jsem přesvědčena.“

Zájemci o workshop se mohou hlásit na e-mailu kalinova@slovackedivadlo.cz.