Tip na neděli? Tleskejte zvířatům, nekrmte herce! V ZOO Zlín

„Rozhodli jsme se pro unikátní věc – komentované krmení herci Slováckého divadla,“ říká vedoucí marketingu zlínské zoo Romana Bujáčková a věří, že to bude především zábava. Kolik kilogramů ryb spořádají lachtani, jak dlouho spí slon a co mají nejradši tučňáci? V neděli 30. června se takové i mnohé další informace dozvíte nejen od ošetřovatelů jmenovaných zvířat, ale i od uherskohradišťských divadelníků.

„Se Slováckým divadlem máme tu nejlepší zkušenost. Lidé v něm jsou pozitivně naladění a baví je vymýšlet nové a nové nápady,“ říká o spolupráci Romana Bujáčková a připomíná, že hradišťští divadelníci už v zoo pobavili tisíce návštěvníků, když se nechali zavřít do pavilonu primátů, popřáli Květě Fialové k narozeninám a symbolicky jí darovali lachtana Oskara nebo když před několika týdny natočili reklamní spot.
„Komentované krmení herci je světovým unikátem. Nevím o žádné jiné zoologické zahradě, která se do něčeho takového pustila,“ raduje se z originální akce Romana Bujáčková s tím, že celá akce vypukne v neděli v půl jedenácté u lachtanů. Jména herců, kteří přijedou návštěvníky zoo pobavit, tají.
„Určitě mezi nimi ale bude Terezka Novotná, ta se totiž svěřila, že v dětství chtěla být ošetřovatelkou šimpanzů,“ prozrazuje herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník a zve diváky také ke slonům a tučňákům. „Všude tam naši herci budou. Věřím, že se všichni pobaví stejně tak, jako se baví v našem hledišti,“ uzavírá Josef Kubáník a slibuje, že v podobných akcích budou herci a přátelé ze zoologické zahrady pokračovat.