Tomáš David: „Kolegové ve Slováckém byli a jsou boží.“

Už víc než rok se intenzivně připravuje na náročnou úlohu Ježíše v muzikálu Jesus Christ Superstar ve Slováckém divadle. Tomáše Davida obsadil do hlavní role režisér Dodo Gombár. Divadelníci i diváci se za tři dny konečně dočkají oficiální premiéry. „Ta energie už musí vytrysknout,“ říká Tomáš David.

Tomáš David už se nemůže dočkat sobotní premiéry Jesuse

Tomáši, můžete popsat chvíli, kdy jste se dozvěděl, že budete mít možnost hrát Jesuse v jednom z nejslavnějších muzikálů?

Byla to obrovská euforie! Myslím, že jsem tenkrát vyskočil radostí do vzduchu a udělal ve stropě důlek.

Jak vás přijali noví kolegové ve Slováckém divadle? Cítíte se na zdejší scéně dobře?

S velkou většinou z nich už jsem se znal. S některými se pravidelně vídáme i s rodinami. Asi se nabízí v tomto případě říct, že byli a jsou boží..

Proces zkoušení byl bohužel poznamenaný nepříznivou situací, přesto – jaké pro vás to zkoušení bylo? Spíše náročné, nebo radostné?

Muzikál je tak pěvecky náročný, že díky těm pauzám jsme to, mám dojem, byli schopní vůbec obsáhnout.  Takže všechno zlé je k něčemu dobré. Nebo jak se v Jesusovi zpívá: „Vše je tak, jak má být!“

Mimo to, že jste herec, jste i muzikant. Jak na vás působí muzika Jesus Christ Superstar? A neomrzela se vám už během zkoušení?

Nemám moc rád muzikály, ale kupodivu Jesus Christ Superstar mne nějakým způsobem pronásleduje už od mládí.  Ta muzika je skvělá. Rock'nRoll!

Protivníka Jidáše vám hraje a zpívá Tomáš Šulaj. Znali jste se už dřív? Jak se vám partneřilo?

Zkoušeli jsme už předtím u nás v Národním divadle Brno představení Noc bláznů,  které se stále hraje. Jen bych vás malinko poopravil, slovo „protivník“ je v našem pojetí zavádějící. (úsměv)

Premiéra se už konečně blíží. S jakým očekáváním ji vyhlížíte?

Nemůžu se dočkat. Ta energie už musí nějakým směrem konečně vytrysknout...

Kdo je Tomáš David

Rodák ze Šumperka vloni oslavil Kristova léta. Působil v divadlech Husa na Provázku nebo Tramtárie, několik let byl členem souboru Městského divadla Zlín. Právě tam si zahrál v muzikálu Malované na skle postavu Jánošíka, za kterou získal nejužší nominaci na Cenu Thálie v kategorii muzikál.

Od roku 2017 je členem činohry Národního divadla Brno a nyní hostuje ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, kde se už 9. října poprvé představí jako Ježíš Nazaretský v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Je ženatý s divaldení režisérkou Annou Petrželkovou Davidovou a mají dvě dcery.