Tomáš David: Málem jsem proskočil stropem

Roli Ježíše Nazaretského v připravovaném muzikálu Jesus Christ Superstar svěřil režisér Dodo Gombár zkušenému muzikálovému herci Tomáši Davidovi, který působí v Národním divadle Brno. „Je to pro mě životní výzva,“ říká Tomáš o svém aktuálním úkolu.

Tomáši, jak se stalo, že z vás bude hradišťský Ježíš?

Dodo se mi ozval, že by si ‚ma věděl' v té roli představit a zda o to mám zájem. No a já jsem málem proskočil stropem, protože nejsem úplně muzikálový fanoušek, ale mám tři velmi oblíbené muzikály a Jesus mezi ně patří.

S režisérem Dodem Gombárem se nesetkáváte poprvé…

Jasně, jeho režijní práci znám, vím, co dělá. A muzikál v jeho rukou se mi zdá jako dobrý nápad. Dělali jsme spolu už ve Zlíně inscenaci Tomáš Baťa živý. Tam jsem hrál taky božskou roli, anděla Tomáše Bati. (smích)

Je pro vás role Ježíše výzva?

Řekl bych, že to pro mě je životní výzva. V podstatě už rok se na to připravuju a musel jsem si hrábnout do všech zdrojů. Pěvecky je pro mě jako pro tenora role Ježíše posazená poměrně nízko, a samozřejmě tam jsou pak výšky, kdy zpívám G3 neb velké C plným hlasem. Teď jsem četl, že i pro operáky profíky je to meta, zazpívat velké C.

Vy ho zazpíváte?

Když jsem v nejlepší kondici a odpočatý, tak ho dám. Pracuju na tom už teď, abych v kondici byl.

Kdo je „Ježíš“ Tomáš David?

Rodák ze Šumperka před pár dny oslavil Kristova léta. Co se muzikálu týče, není žádný nováček. Hrál v Huse na provázku nebo v divadle Tramtárie. Několik let byl oporou souboru Městského divadla ve Zlíně, kde za roli Jánošíka v muzikálu Malované na skle získal nominaci na cenu Thálie. V současné době je stálým členem souboru Národního divadla Brno.