Tomáš Šulaj v hlavní roli filmu Seth

Ti, kteří minulou středu večer zavítali do zlínského Velkého kina, mohli v premiéře zhlédnout snímek studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Seth. Hlavní role vytvořil Tomáš Šulaj a Lukáš Hejlík.

Krátkometrážní drama nese prvky scifi a vypráví o zvláštní konfrontaci mezi unaveným stárnoucím mužem a filozofujícím robotem s nekonečnou touhou po životě. Režisér a tvůrce scénáře Vojtěch Dudek obsadil do hlavních rolí herce uherskohradišťského Slováckého divadla Tomáše Šulaje, jenž ztvárnil postavu Barkleyho a Lukáše Hejlíka, který je ve stálém angažmá Městského divadla Brno. Ten se ujal role robota.

Snímek štáb točil osm dnů. „Byla to fajn práce. Když přišla nabídka od Vojty Dudka, zaujal mě hlavně fakt, že se jedná o drama. Vyloženě herecká záležitost," řekl Šulaj. Stejného názoru je i jeho filmový kolega Hejlík. „Nadchnul mě hlavně scénář. Precizně napsaný dvacetiminutový dialog, ve kterém se řeší otázka bytí a nebytí. Chtěl jsem si to vyzkoušet a to i za podmínek, jaké nabízí studentský film. Byla to moc hezká spolupráce," pochvaloval si.

Film se dějově odehrává v Anglii. „Znamenalo to udělat nápisy na budově v angličtině, dávat pozor, aby se někde neobjevil český nebo přivést na místo natáčení Jaguár s volantem napravo a s anglickou SPZ," prozradila produkční Monika Bajerová.

Silvie Pospíšilová, Deník