Tomáš Šulaj v osmi rolích a jednom autobusu

Komedie Autobus na lince 21 se opět vrátí do Slováckého divadla! Na Malé scéně jsme ji jako součást našeho repertoáru uváděli od listopadu 2004 do ledna 2006. Letos to tedy bylo už sedm let od derniéry. Loučit se s ní však zúčastněným nechtělo a našli způsob, jak příběh nabízet divákům mimo domácí scénu i po oficálním ukončení její existence pod hlavičkou Slováckého divadla.

A tak Tomáš Šulaj stále tu a tam baví publikum mimo domovskou scénu svými hereckými kreacemi v osmi postavách napsaných autorem Kevinem Klingem.
Slova "tu a tam" znamenají, že pauzy mezi jednotlivými reprízami jsou mnohdy i několikaměsíční. Tomáš ale třeba i po třičtvrtě roce rozehraje 70 minutový příběh téměř bez přípravy, jen s krátkou oprašovací zkouškou. Jak je možné, že pod náporem nových a nových textů a rolí, které je neustále nucen vstřebávat, devět let starý hodinový monolog z paměti nevymizí? Po jednom z úspěšných představení „Autobusu“ na tuto otázku zareagoval překvapivě. Usmál se a s výmluvným, nechápajícím výrazem, co že nám připadá na jeho paměti tak obdivuhodné, odpověděl: „Prostě jsem ten text z hlavy ještě nevymazal, no … a co má být.“ 
Že by Tomášovi koukala z límce USB redukce nebo že by mu odněkud z vlasů vypadla SD karta s nápisem „divadelní texty“, to se (alespoň pokud víme) zatím nestalo a tak nezbývá, než věřit, že není robot, ale profesionální umělec s dlouholetou praxí. 
Ojedinělou One Man Show Tomáše Šulaje po sedmi letech uvede na Malé scéně Slováckého divadla agentura Pierrot v pondělí 18. února v 19.00 hodin.
Vstupenky rezervujete a zakoupíte pouze v předprodeji Slováckého divadla.