Dva úplně nazí muži Tomáš Šulaj a Pavel Šupina: "Doufáme, že nebude nic vidět"

Už v sobotu se na jevišti potkají herci Tomáš Šulaj a Pavel Šupina jako Dva úplně nazí muži, a bude to jízda. Spoře oděni potěší oko každé dámy a pánům i dámám bezesporu polechtají bránice. Společnost jim budou dělat dvě skvělé herečky, Petra Staňková a Klára Vojtková. Režie brilantní komedie francouzského autora Sébastiena Thiéryho se ujal Lukáš Kopecký

Hra se jmenuje Dva úplně nazí muži a vy budete opravdu na jevišti nazí. Už se vám to v minulosti v nějaké inscenaci stalo?

Tomáš Šulaj: Ano stalo, bylo to naše legendární a nezapomenutelné DONAHA! Ale tam jsme se svlékali záměrně a byl to jen mžik, kdy jsme byli zcela nazí. Tady to bude mnohem déle a vlastně nedobrovolné – co se děje týče.  Ale nebojte, doufáme, že nebude nic vidět. Snažíme se totiž o to, aby dva nazí muži, v tomto případě Pavel a já, inkriminované části těla dokázali různými komickými způsoby schovat tak, aby to nikoho nepobuřovalo, ale zároveň to bylo vtipné a vkusné.

Pavel Šupina: To prý budeme (směje se). Nevím, jestli volit slovo bohužel nebo naštěstí… Ale ne, nestalo. To, co se mé jevištní nahotě blížilo nejvíce, byla role kobylky ve Zlatém draku. Měl jsem na sobě dámské spodní prádlo a štekle.

Inscenace bude první novinkou roku 2019. Jak se těšíte na letošní sezónu?

Tomáš Šulaj: Těším se moc, myslím, že letošní repertoár je obzvláště vypečeně dobrý a diváci si na něm pochutnají. Jsou tam všechny žánry a dle mého názoru divácky velmi zajímavé tituly. Zatím se nejvíc aktuálně těším na nahé muže, protože při vaření této komedie používáme nejvybranější suroviny, tak jsem zvědav, jak bude chutnat.

Pavel Šupina: Je to má první sezona ve Slováckém divadle a vlastně v divadle vůbec. Těším se. Očekávám, že si neodpočinu a budu se moci podílet na všem nově vznikajícím, k čemu dostanu příležitost. Jsem jako houba – nasávám. Nasávám zkušenosti, atmosféru, souborovou energii, radost z toho, co dělám, nové zážitky a když na to přijde, tak i trošku vínka (úsměv). 

Blanka Šmejdovcová

Celý rozhovor s oběma herci čtěte v novém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis, který je k dispozici zdarma přímo v divadle!