Tři otázky pro Terezu Hrabalovou

Tereza Hrabalová chtěla být od malička jako pohádková Popelka z filmu Tři oříšky pro Popelku a to ji prý přivedlo až k divadlu. Absolvovala úspěšně brněnskou konzervatoř, kde si jí všiml náš současný pan ředitel a obsadil ji do jedné z hlavních rolí inscenace Autista - Moje zatracené nervy!. Od září se pak oficiálně stala členkou našeho hereckého souboru. V současnosti ji čeká velká muzikálová role. V Pokrevních bratrech ztvární zásadní roli Lindy, která zamíchá celým dějem silného příběhu. Jak se jí nová role líbí, jak se na ni připravuje a jaké to je pracovat pod vedením takové osobnosti, jakou je Radek Balaš? ...

Terezo, poprvé v divadle zažíváte přípravu muzikálu. Co na to říkáte?
Nikdy jsem si nemyslela, že budu v divadle začínat muzikálem novou sezónu. Pokrevní bratři jsou ale i činoherní záležitostí. Líbí se mi příběh, který je sice trochu krutý, ale má zároveň i hezké momenty.

Jak se vám spolupracuje s režisérem Balašem?
Radek Balaš je jeden z nejlepších muzikálových režisérů, což si myslím, že je o něm na divadelních scénách známo. Líbí se mi jeho práce, jde vidět, že je to profesionál se spoustou zkušeností. Proto mu také věřím a myslím si, že dotáhne celý muzikál do kvalitního konce. Je přesný a chce vidět výsledky, a to je určitě u divadla potřeba.

Jak probíhá vaše příprava na roli?
Role Lindy je moc pěkná. Mám ráda její dětství, jak se podobá klučičímu temperamentu, ničeho se nebojí. V dospělosti se jí to naopak otočí a snaží se být zodpovědná a správná. Věnovali jsme se teď především choreografiím, větší prostor má Linda až v druhé půli inscenace. Zatím jsme u dětství Lindy, takže si hraji.

Pokrevní bratry uvedeme premiérově v sobotu 14. listopadu a následně v pondělí 16. listopadu, vždy od 19h. Vstupenky máte možnost si zajistit hned na několik termínů, kdy budeme nový muzikál ve Slovácké divadle hrát. Viz. e-vstupenky. Neváhejte a přijďte se na novou sympatickou členku našeho souboru podívat!