Umělecký vedoucí Ohnice: „Zahrajeme písně od folku až po jazz“

Cimbálová muzika Ohnica doprovodí páteční natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka živou hudbou. Podle primáše Jana Mudráka budou písně samotné překvapením jak pro hlavního hosta Báru Hrzánovou, tak pro diváky.

Jan Mudrák s Ohnicou pilně zkouší na páteční pořad

„Můžu ale prozradit, že zahrajeme celkem sedm písní a jen jedna bude lidovka. I když jsme cimbálovka a lidové písničky milujeme, zabýváme se i jinými hudebními žánry. Diváci to mají rádi. Takže se podíváme od folku až po jazz,“ slibuje Jan Mudrák. „Je to pro nás velká výzva a čest, už teď pilně zkoušíme, dokonce i o nedělích, abychom byli perfektně připravení,“ říká umělecký šéf Ohnice.

K cimbálovce se nakonec připojí i jeden tajný host. „Ten je ale z Prahy, takže zatím komunikujeme a domlouváme se na dálku a společně budeme zkoušet až den před vystoupením. Věříme ale, že to zvládneme a bude to pro všechny zážitek,“ uzavírá Jan Mudrák. 

Budou Bára a David zpívat?

Jak David Vaculík, tak Bára Hrzánová jsou nejen herci, ale  taky nadšení zpěváci. Přítomnost cimbálovky na jevišti je tak pro oba logickou výzvou.

„Ano, zpívat budu a zkoušky už probíhají. Zkoušet s cimbálovkou je vždycky velmi osvěžující, jak po umělecké, tak po vinařské stránce. Co budu zpívat, to bych si ale s dovolením ještě ponechal jako tajemství,“ prozrazuje David Vaculík, který své pěvecké schopnosti prokázal už v mnoha muzikálech, například Pokrevní bratři, Chicago nebo legendární Dohana!.

Zda se k cimbálovce připojí i Bára Hrzánová, se uvidí. „Necháme se překvapit,“ uzavírá trochu tajemně herečka.

Vstupenky na natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.