Únorové Divadelní bijáky položí hamletovskou otázku Být, či nebýt

Americkou komedii z roku 1942 Být, či nebýt uvede v rámci cyklu Divadelní bijáky pondělí 26. února Slovácké divadlo. Snímek německého režiséra Ernsta Lubitsche popisuje příběh herců, jejichž protinacistická hra je v okupovaném Polsku zakázána a kteří se připojí k odboji, ale i zde dělají své profesi čest. Vstupenky jsou k dispozici zde.

"Podivný námět na komedii v době, kdy německá vojska byla v Rusku dosud v ofenzivě, zaskočil nejprve producenta Wagnera, jehož musel ještě před začátkem natáčení nahradit Alexander Korda, a posléze i publikum, které ho docenilo teprve s odstupem let. K rozčarování přispěla i tragická smrt hlavní představitelky Carole Lombardové několik dnů před premiérou při leteckém neštěstí, jejíž manžel Clark Gable se poté dobrovolně přihlásil do armády. Milostný trojúhelník, divadlo a odboj za okupace, náhlé zrušení divadelní iluze, to je snímek Být či nebýt," přibližuje autor projektu a inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.

Divadelní bijáky je unikátní projekt Slováckého divadla a Městských kin Uherské Hradiště, který divákům nabízí jedinečnou podobu filmového klubu s posezením u kávy či vína. Pro první ročník tvůrci připravili kolekci filmů z divadelního prostředí, a to jak napříč celou světovou i českou kinematografií, tak žánrovou pestrostí.

Po skončení projekce se diváci mohou těšit na besedu s hostem, jenž je se snímkem nějakým způsobem spojený.

Začátek je v 19 hodin.