Úspěšná školní komedie Úča musí pryč! slaví čtyřicátou reprízu

Úspěšná komedie Slováckého divadla Úča musí pryč! oslaví tuto sobotu 22. září už 40. reprízu. Bystrou komedii jednoho z nejhranějších německých dramatiků Lutze Hübnera nastudoval se souborem režisér a ředitel divadla Michal Zetel.

"Úča mě zaujala hned z několika důvodů. Jednak báječně zapadá do naší linie OFF. Hrát v prostředí, které všichni důvěrně známe je velice lákavé. Získáváme tím základní komunikační kanál s publikem. Všichni víme, kde jsme a jak se v daném prostředí chovat. A taky máme vlastní naprosto formující zkušenosti. Ovšem hlavní důvod je problematika vzdělávání jako hlavní téma hry. Vzrůstající nároky na vzdělávání dětí, na pedagogy na možnosti rodičů do procesu zasahovat v přímém kontrastu s neutěšeným postavením učitelů, jak finančním, tak společenským, nezájmem rodičů o skutečné problémy jejich dětí a schopnost konstruktivně dělat svět lepším. To vše v hávu velice svižné a sarkastické komedie," uvedl režisér Michal Zetel.

Inscenace vznikla ve spolupráci se Základní školou UNESCO Uherské Hradiště a divadlo ji uvádí v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO v netradičním prostoru školní třídy, momentálně v Měšťanské Besedě.