Úspěšní absolventi hradišťské zušky se vrátí do Slováckého divadla

Slovácké divadlo potěší na podzim diváky dvěma pražskými inscenacemi, Pankrác ´45 a Královna duchů. Oba kusy připomenou v rámci oslav 80. výročí založení uherskohradišťské Základní umělecké školy její úspěšné absolventy pracující v uměleckých oborech.

"V inscenaci pražského Švandova divadla Pankrác ´45 půjde o Evu Josefíkovou, absolventku LDO ZUŠ UH. V rámci tohoto představení proběhne i vernisáž prací studentů výtvarného oboru ZUŠ," upřesnila manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová.

"Inscenaci Královna duchů, mimochodem zasazenou na Slovácko, režíroval Ondřej Škrabal, který je hradišťským rodákem. Diváci už od něj měli možnost ve Slováckém divadle vidět inscenaci Tu noc těsně před lesy. Je zde na pozvání našeho pana ředitele Michala Zetela," upřesnila Honsová.

V rámci oslav pozve na podzim Slovácké divadlo i Divadlo Lampion z Kladna s inscenací Šťastný princ, kterou režírovali bratři Formani, a kde se v jedné z rolí objeví další absolventka LDO ZUŠ UH Eva Burešová. Inscenace bude součástí novinkového Pohádkového předplatného, které divadlo začne prodávat na podzim.

Obě inscenace, Pankrác ´45 a Královna duchů, uvede Slovácké divadlo v pondělí 21. října od 19 hodin ve velkém sále a na Malé scéně.

Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně divadla nebo online na webových stránkách zde.