Václav Postránecký odešel do hereckého nebe

Jsme smutní. Umřel pan Postránecký. Kolega, který nikdy nezapomněl na své první angažmá u nás v divadle a hrdě se k němu vždycky hlásil. Když přijel do Hradiště naposledy, chtěl navštívit i divadlo a posedět na "svém" místě v herecké šatně. Nikoho z nás nenapadlo, že to bylo loučení... Děkujeme, pane Postránecký.

S tebou mě baví svět, Cirkus Humberto, Byl jednou jeden dům, Černí baroni, Četnické humoresky, Vinaři, Zlatíčka. Všechny tyto a mnohé další názvy filmů a televizních pořadů mají společné jedno jméno. Václav Postránecký. Oblíbený herec zemřel v úterý 7. května ve věku 75 let po těžké nemoci.

Václav Postránecký působil v divadle od 60. let. Přes oblastní scény se v roce 1979 dostal do Národního divadla v Praze. Byl rovněž prezidentem Herecké asociace. Málokdo ale možná tuší, že populární herec začínal už v sedmnácti letech ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.

"Prchal jsem za osamostatněním. Očekával jsem, že mě hned po prvních úspěších pozvou do Londýna do divadla Old Vic. Bůh ví, kde se to zaseklo," řekl kdysi Václav Postránecký.

"Kudy chodím, tudy chválím. Vaši diváci si v drtivé většině odnášejí z představení své vlastní zážitky, nikoli záznamy zážitků dychtivě ambiciózních režisérů. Všechna divadla v této zemi mohou "Slováckému" závidět vzácnost nejvzácnější. Věrnou lásku a obdiv diváků," vysekl Slováckému divadlu poklonu herec, který nikdy na své první angažmá nezapomněl a hrdě se k němu vždycky hlásil.