Vánoce s pohádkou o Květušce

Ani letos o Vánocích nemusíte zůstat doma! Stačí vzít děti a vyrazit do divadla. Vánoční svátky letos zpestří všem malým i větším divákům kouzelná pohádka ze Špalíčku veršů a pohádek Františka Hrubína O Květušce, zahrádce a babici Zimici. Pohádku uvedeme na druhý svátek vánoční, v úterý 26. prosince od 15 hodin. Vstupenky si už nyní můžete rezervovat zde.

Špalíček oblíbených říkadel, básniček, hádanek a pohádek Františka Hrubína je nejznámější ve své knižní podobě s krásnými ilustracemi Jiřího Trnky. Přestože soubor vyšel už v roce 1957, dodnes neztratil své kouzlo a těší se velké oblibě. Knížka, která provází již několik generací od nejútlejšího věku, se nyní objevuje i na uherskohradišťském jevišti.

Pohádka O Květušce, zahrádce a babici Zimici měla premiéru v neděli 2. dubna. Pro Slovácké divadlo ji zdramatizovala a zároveň režírovala známá režisérka a choreografka Zoja Mikotová, která se letos do Uherského Hradiště vrátila už počtvrté. 

"Když jsem viděl před mnoha a mnoha lety jednu pohádku, kterou paní režisérka nazkoušela v divadle, kde jsem byl tenkrát v angažmá, zatoužil jsem po práci s ní - tak moc mě to dostalo. Přání se mi splnilo, když jsem dostal nabídku hrát po boku paní Květy Fialové Oskara a růžovou paní. Zojka Mikotová ten nádherný příběh režírovala a pro mě je to dodnes jedna z největších hereckých příležitostí, jaké jsem kdy dostal a jedna z nejdojemnějších inscenací, ve kterých jsem hrál. Takže když jsem se na začátku roku dozvěděl, že se s paní režisérkou potkáme znovu, jásal jsem," říká tiskový mluvčí Slováckého divadla, herec a představitel babice Zimice Josef Kubáník.

Kromě Josefa Kubáníka v roli Babice Zimice se diváci mohou těšit na Barboru Nesvadbovou jako Květušku a Petra Čagánka, Moniku Horkou, Pavla Hromádku, Pavla Majkuse, Kamila Pulce a Martina Vrtáčka jako Chór. Výpravu vytvořila Juliána Kvíčalová a Markéta Šlejmarová. Dramaturgie se ujala Eva Janěková a hudbu složil Zdeněk Kluka.