"Ve Slováckém divadle je mi vždy moc dobře," říká choreografka Hana Achilles

Slovácké divadlo uvede už v červnu světoznámý hit a dlouho očekávaný titul, americký satirický jazzový muzikál Chicago. Diváci se mohou těšit na velká muzikálová čísla, stejně jako na skvělou hudbu v podání živé kapely. Choreografie se ujala Hana Achilles, která bude letos spolupracovat s uherskohradišťskou scénou už popáté.

"O jak těžký úkol se jedná, se uvidí až během samotného zkoušení. Zatím vše vnímám jako obrovskou výzvu, která je stupňovaná velkým očekáváním jak ze strany divácké obce, tak souboru. V každém případě se na samotné zkoušení velmi těším, protože ve Slováckém divadle je mi vždy moc dobře. Má skvělý soubor, který rád pracuje a stále se zdokonaluje, a to vše je podpořeno výbornou atmosférou. A zdá se, že hercům na výsledku inscenace také velmi záleží, neboť ve svém volném čase chodí na taneční workshopy, které pro ně se sestrou Jitkou Adamíkovou pořádáme. Tu jsem si také přizvala ke spolupráci na choreografii Chicaga," uvedla Hana Achilles.

Americký satirický jazzový muzikál Chicago patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. Broadwayská premiéra originálního muzikálu v režii a choreografii Boba Fosse se uskutečnila 3. června 1975 v Richard Rodgers Theatre. Inscenace dosáhla neuvěřitelných 936 repríz, opravdového triumfu se však muzikál dočkal až při znovuuvedení o jednadvacet let později: tehdy získal šest cen Tony. 

Obecně známé je zejména novodobé filmové ztvárnění muzikálu režisérem Robem Marshallem, s Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richardem Gerem, Johnem C. Reillym a Queen Latifah, jež roku 2003 získalo šest Oscarů.

Rozhovor s choreografkou Hanou Achilles čtěte v novém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis, který je zdarma k dispozici ve Slováckém divadle.