Ve Slováckém divadle oslaví 80. narozeniny legendární zpěvák Václav Neckář

Václav Neckář je legendou české hudby a filmu, který na českých a slovenských pódiích vystupuje už neuvěřitelných šedesát let. Zároveň v říjnu oslaví 80. narozeniny. Jedna z mála veřejných oslav se odehraje ve Slováckém divadle. Václav Neckář totiž přijal pozvání do pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka, který se uskuteční v pátek 8. září.

Václav Neckář dorazí do Slováckého divadla

„Pana Neckáře jsme domlouvali mnoho týdnů. Vzhledem k jeho zdravotním trablům už vystupuje málo, a jsem o to šťastnější, že to nakonec vyšlo a do Hradiště přijede,“ svěřil se herec Slováckého divadla Jožka Kubáník, jenž je zároveň autorem a moderátorem oblíbeného pořadu, který natáčí pro Český rozhlas Zlín. „Celý večer připravujeme jako poctu panu Neckářovi. Bude to velké, bude to dojemné a bude to jedinečné. Na Moravě nic podobného diváci neuvidí,“ dodává Jožka Kubáník.

Poprvé na jevišti Václav Neckář se synem

Václav Neckář své veřejné vystupování omezil poté, co jej v roce 2002 postihly vážné zdravotní problémy. Na pódia se však dokázal vrátit a nejen hudební oporou mu v těchto chvílích bývá bratr Jan. Ve Slováckém divadle se ale po jeho boku poprvé veřejně objeví jeho syn Václav.

„S Vaškem juniorem jsme se potkali před pár měsíci, když jsem ve studiu paní Heleny Rytířové v Praze natáčel audioknihu Člověk Gabriel. Vzpomínám si, jak jsem se paní Helenky ptal, jestli by mi pana Neckáře u Vaška předdomluvila a hned, jak jsem to vyslovil, zazvonil telefon a mladý Vašek volal, že měl nehodu a opozdí se. Řešil pojišťovnu, policii a měl úplně jiné starosti. Když přijel, bylo vidět, že je myšlenkami úplně jinde, a tak jsem už o mém nápadu nemluvil. Paní Helenka se ale přesto zmínila a když jsme natáčení skončili, Vašek za mnou vyběhl a omlouval se, že má trable, ale že se tatínka rád zeptá. Bylo to neuvěřitelné a hned se mi vybavilo, jak jsem pana Neckáře jednou potkal a zapamatoval jsem si nejvíc jeho pokoru, slušnost a křehkost,“ prozrazuje Josef Kubáník. Zároveň dodává, že syn legendárního zpěváka nakonec souhlasil i s tím, že s tatínkem výjimečně vystoupí taky. „Nic takového diváci doposud neviděli,” usmívá se Jožka.

Na pohovce Jožky Kubáníka

Na Pohovce JK je autorský pořad herce a moderátora Josefa Kubáníka, který pravidelně každou sobotu od 15.00 hodin vysílá Český rozhlas Zlín. Jožka si na svou rozhlasovou pohovku zve nejrůznější hosty, mezi kterými už byli například Iva Janžurová, Marta Kubišová, Ondřej Sokol, Lenka Filipová, Alena Mornštajnová nebo Jiří Lábus. Živé natáčení rozhlasového pořadu Na pohovce JK probíhá několikrát ročně přímo ve Slováckém divadle i s  diváky. Hosty na „živé“ pohovce už byli Zdeněk Svěrák, Bára Hrzánová, Ondřej Brzobohatý, Simona Stašová a Chantal Poullain. V pořadu vystupují i herci Slováckého divadla, doposud se divákům představili David Vaculík, Jiří Hejcman, Petra Staňková a Daniel Gajdoš.

Vstupenky na Pohovku JK s Václavem Neckářem, Pavlínou Hejcmanovou a CM Cifra jsou už nyní k dispozici na webu a v pokladně divadla.