Večer na psích dostizích po pětadvacáté

Komedie Slováckého divadla Večer na psích dostizích oslaví už zítra pětadvacátou reprízu. Inscenaci nastudoval ředitel divadla Michal Zetel. Hru Matta Charmana uvádíme na Malé scéně v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO.

"Na hře mě zaujalo téma moderního mužství. Jaké úkoly jsou od mužů dnes očekávány, jak jim čelíme a proč v nich selháváme. A taky to, kde a kdy se lámou předsevzetí mladých mužů, že budou žít smysluplné životy. Neznám nikoho, kdo by si ve dvaceti plánoval, že skončí jako rozvedený looser," řekl režisér komedie a ředitel divadla Michal Zetel.

Velmi černá "mužská" komedie britského autora Matta Charmana zvítězila v roce 2004 v dramatické soutěži mezi sedmi sty texty a získala Verity Bargate Award. "Parta kamarádů z autodílny se sešla, aby si užila první závod jejich společného psa. Koníček, nebo hazard? Zkrátka zábava a vidina rychlého výdělku zároveň. S příchodem „mlátičky Paula“, kterého téměř nikdo z přítomných nečekal, se však něco pořádně zadrhne," doplnila dramaturgyně Iva Šulajová.

Slovácké divadlo uvádí hru v překladu Pavla Dominika a v české premiéře od 12. června 2016. "Mě na hře zaujal silný příběh podpořený velmi dobrými dialogy, schopnost navodit atmosféru stupňujícího se napětí. Jedním z nejsilnějších témat hry je pro mě téma manipulace v čistě maskulinním prostředí, snaha jejích hrdinů potvrdit svou existenci ve světě, kde se jim zatím moc nedaří," uvedl Pavel Dominik, který je podepsán i pod překladem slavného muzikálu Donaha!, jenž patřil k nejúspěšnějším titulům v historii Slováckého divadla.