Večer na psích dostizích pojede na Grand festival smíchu do Pardubic

Komedie Večer na psích dostizích se představí na konci února na Grand festivalu smíchu Pardubicích. Inscenaci Michala Zetela, kterou divadlo uvádí v netradičním prostředí klubu Mír, slováčtí divadelníci odehrají na známé divadelní přehlídce v úterý 20. února.

"Já jsem šťastný, že ten projekt vůbec vznikl. Kvůli organizačním problémům spojeným s rekonstrukcí sálu divadla jsme museli zrušit zkoušení jedné inscenace a zůstala mi stát podstatná část souboru. Navíc v unikátním téměř výhradně pánském složení a bylo třeba toho využít.  Klub Mír má krom toho mimořádnou atmosféru a s jeho majiteli se skvěle spolupracuje," řekl režisér komedie a ředitel divadla Michal Zetel.

Velmi černá "mužská" komedie šestatřicetiletého britského autora Matta Charmana zvítězila v roce 2004 v dramatické soutěži mezi sedmi sty texty a získala Verity Bargate Award.

Slovácké divadlo uvádí hru v překladu Pavla Dominika v české premiéře a v alternativním prostoru hradišťského klubu Mír od 12. června 2016.

Grand festival smíchu navštívilo Slovácké divadlo s velkým úspěchem už několikrát. U diváků uspělo v minulosti například s komediemi Tenor na roztrhání a 1+2=6 (Jeden a dvě je šest). V kategorii nejlepší mužský herecký výkon zabodoval také Vladimír Doskočil v roli Hajného Štětivce v komedii Na tý louce zelený v režii Igora Stránského.