Večer na psích dostizích slaví pětatřicátou reprízu

Úspěšná komedie Večer na psích dostizích oslaví ve středu 20. března už 35. reprízu. Inscenaci nastudoval ředitel divadla Michal Zetel. Hru Matta Charmana uvádí Slovácké divadlo v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO, původně v uherskohradišťském klubu Mír a nyní na Malé scéně, už od roku 2016. Vstupenky na březnovou reprízu k dispozici zde

"Na hře mě zaujalo téma moderního mužství. Jaké úkoly jsou od mužů dnes očekávány, jak jim čelíme a proč v nich selháváme. A taky to, kde a kdy se lámou předsevzetí mladých mužů, že budou žít smysluplné životy. Neznám nikoho, kdo by si ve dvaceti plánoval, že skončí jako rozvedený looser," řekl režisér komedie a ředitel divadla Michal Zetel.

Slovácké divadlo uvádí hru v překladu Pavla Dominika a v české premiéře od 12. června 2016. "Mě na hře zaujal silný příběh podpořený velmi dobrými dialogy, schopnost navodit atmosféru stupňujícího se napětí. Jedním z nejsilnějších témat hry je pro mě téma manipulace v čistě maskulinním prostředí, snaha jejích hrdinů potvrdit svou existenci ve světě, kde se jim zatím moc nedaří," uvedl Pavel Dominik, který je podepsán i pod překladem slavného muzikálu Donaha!, jenž patřil k nejúspěšnějším titulům v historii Slováckého divadla.