Velká změna v muzikálu Donaha! - již v pátek!!! Rozhovor s Davidem Macháčkem

Informovali jsme o tom na konci srpna, vlastně již v květnu – Míra Zavičár v muzikálu Donaha! už nebude hrát! Naposledy jej mohli diváci v roli Malcolma MacGregora vidět začátkem června. Jméno jeho nástupce jsme oznámili právě v srpnu, kdy měl za sebou již dlouhou přípravu. Zasáhnout do šestice hlavních postav po tak dlouhé době uvádění a tolika reprízách (v pátek hrajeme Donaha! po stodesáté v průběhu více než devíti let) u takového divadelního útvaru jako je muzikál, je záležitost pro celou inscenaci nesmírně citlivá. A pro toho, kdo do role Malcolma vstupuje právě po Mírovi Zavičárovi, jehož si diváci nesmírně oblíbili, jde o úkol velmi náročný. Tím odvážlivcem, který se s ním chce poprat (myšleno s oním úkolem, ne s Mírou Zavičárem…), je benjamínek souboru David Macháček! Jeho premiéra se blíží – v pátek 12. září od 19.00 hodin. Ještě stále můžete být u toho (vstupenky ZDE…) Přečtěte si dnes rozhovor s novým Malcolmem…

Davide, jaké byly tvoje první pocity, když ses dozvěděl, že budeš přebírat roli Malcolma MacGregora v muzikálu Donaha! po Mírovi Zavičárovi?
Nejdříve jsem byl nadšený z toho, že bych si zahrál tak krásnou roli, zazpíval nádhernou píseň, ale než se definitivně rozhodlo, že budu Malcolma hrát, mohl jsem o tom víc přemýšlet a uvědomil jsem si, co mě čeká! Chtěl jsem dokonce i nějak vycouvat a navrhoval, aby jej hrál Petr Čagánek. To se mi nepodařilo. A teď jsem nakonec rád, že jsem tu roli dostal. Hodně mě baví :-)

Co říkali kolegové na tvé obsazení do role Malcolma, především ti z hlavní party ocelářů? Přijali tě mezi sebe? Nebo jsi musel překonávat z jejich strany nějakou nedůvěru?
Někteří říkali, že se na Malcolma hodím, ale také mi zdůraznili, jak těžké to budu mít. Nejen profesně, protože muzikál je opravdu náročný, ale hlavně u diváků. Míra tuto roli hrál devět let a skvěle, vím, že naskočit do rozjetého vlaku je těžké, ale snad se s tím poperu. Myslím, že jako nejmladší člen souboru musím neustále dokazovat, že jsem tu oprávněně a že na to mám. To by asi ani jinak nešlo.

Jak probíhala tvoje příprava na roli? Co bylo pro tebe nejtěžší?
Byl jsem na posledních dvou představeních, které hrál Míra a pak jsem dostal DVD záznam a o prázdninách jsem se učil. Míra mi předal vše, co se dalo, hrozně mi s rolí pomohl. Bez něho by to bylo těžké. Myslím, že si to taky sám uvědomoval a nechtěl Malcolma opustit bez toho, že by pro něj udělal vše, co může a pomohl mi ho „chytit“.

Jak se vyrovnáváš s tím, že tě pravděpodobně diváci budou s Mírou Zavičárem ještě nějaký čas srovnávat?
Těším se! Doufám, že budou říkat, že jsme každý jiný a nebude tak potřeba srovnávání, ale je mi jasné, že tomu neujdu. Budu dělat všechno pro to, aby byli diváci spokojení a Míra se za mě nestyděl.

Je něco, co bys chtěl dát tomu „svému“ Malcolmovi jiného, nového?

Budu jiný tím, že ho omladím o patnáct let :-) Dám mu něco ze sebe a nechám v něm trochu Míry. Uvidíme, jak nakonec bude na diváky tento skvělý kluk v mém podání působit.

Co, jakou další roli, v téhle době zkoušíš?

Jsem obsazený do role Kašpárka v Nezbedné pohádce v režii Davida Vackeho, včera jsme začali zkoušet. Strašně se na to těším.

Máš i nějaké mimodivadelní plány? Jaké?

Moc rád zpříjemňuji pobyt v nemocnici starým lidem. Takže mě čekají nějaké koncerty, a to i v domově důchodců. V říjnu bych si měl zahrát v jednom seriálu.

Takže rád zpíváš nejen na jevišti, když to máš jako "úkol"? Kdy tě mohou diváci na nějakém koncertu slyšet nejdříve?
Zpívám hrozně rád, každou volnou chvíli prozpívám. Nejbližší termín ještě vymýšlíme, ale bude to někdy v říjnu, a sice  v nemocnici. Když všechno dobře dopadne, tak někdy v říjnu bychom měli s Annou Pospíchalovou mít svůj recitál. Termíny bohužel ještě nevím.

A v jakém seriálu si zahraješ? Jakou postavu? Už máš natáčení za sebou nebo se na něj teprve chystáš? Kdy a na jakém programu Tě diváci budou moci vidět?

Přesně ještě nic nevím, jen mi volala castingová agentura, že chtějí, abych hrál v nově připravovaném seriálu Četnické grotesky, který by se měl začít natáčet v říjnu.