„Venku vznikají zase úplně jiné a vtipné situace,“ prozrazuje Jiří Hejcman

Vinetou, Černý jezdec, Murkač, Výrostek a Zloděj. Celkem pět rolí vystřídá za jednu inscenaci Rychlých šípů Jiří Hejcman. Právě dnes tato legendární komedie uzavře sezónu Slováckého divadla v Amfíku Bukovina. Oblíbený herec se na ni těší stejně jako každý rok.

„Venku je každé představení Rychlých šípů ještě svobodnější než v divadle,“ říká o výjimečných open air představeních Jiří Hejcman. A připomíná, že Rychlé šípy byly i prvními třemi představeními po skončení karantény. „I když jsme nedávno hráli jen pro 128 lidí, i tak to fungovalo, diváci se bavili a smáli se. A tak věřím, že Bukovina bude letos o to příjemnějším zážitkem pro nás i pro diváky.“

Petr Čagánek v roli Jarky Metelky s ním souhlasí. „Mám pocit, že venku není publikum tak svázané, lidi s námi víc jdou, víc si to užijí. Možná je to i tím, že mají přístup k vínu. Bývá tam kouzelná atmosféra, která vždycky vychází z lidí. A nás to taky baví. I proto, že víme, že už budou prázdniny,“ uzavírá představitel Jarky Metelky.

Rychlé šípy se za téměř 20 let staly legendou

Bylo 19. října 2000 a parta hereckých kamarádů ze Slováckého divadla pod vedením Roberta Bellana svým kolegům a přátelům představila Rychlé šípy. Představení, které vzniklo z hecu a ryzího nadšení mimo dramaturgický plán. Z recese se však během krátké doby zrodila legenda a zanedlouho se Rychlé šípy stěhovaly z klubové Malé scény na velké jeviště. Už téměř 20 let jsou jejich reprízy beznadějně vyprodané.

„Řešilo se, zda je vhodné přenést inscenaci určenou pro Malou scénu s devadesáti diváky do velkého divadla. Nakonec se tak stalo, funguje to a dnes už to nikomu nepřijde divné. Sjezdili jsme dokonce takové ty ostravské kulturáky obřích kapacit pro šest set i více diváků… Nebo jsme hráli ve sportovní hale pro víc než tisíc lidí. Všechno vyprodané, ani místečko. Lidé ve vzdálených Čechách, a přesto přijdou,“ vzpomínal v roce 2016 Robert Bellan.

Posledních pár vstupenek na dnešní představení můžete koupit tady.