VIDEO: Na Rychlé šípy se v Přerově přišel podívat i legendární režisér Vojtěch Jasný

Minulé úterý měli herci Slováckého divadla vzácnou návštěvu. Na další reprízu komedie Rychlé šípy se přijel podívat slavný český filmový režisér Vojtěch Jasný. “Takových setkání s legendou člověk nezažije mnoho. Když si uvědomíte, že pan Jasný natočil snímky jako Až přijde kocour s Janem Werichem, či Všichni dobří rodáci, cítíte jen pokoru a velkou úctu,” přiznala po setkání Petra Staňková, jediná herečka v partě Rychlých šípů.

Samotný režisér, jenž před koncem roku oslavil devadesáté narozeniny, byl představením nadšený. “Byla to velká legrace,” usmíval se po skončení. Na otázky herců zda ve vyprodaném hledišti dobře viděl, odpověděl s odzbrojující upřímností: “Mám úplně nové oči, byl jsem teď na operaci, takže vidím i to, co si myslíte, že vidět není,” pokyvoval hlavou. A hned se také svěřil, že píše nový scénář. “To je v devadesáti letech obdivuhodné,” zhodnotil chuť slavného režiséra, jehož dílo si odneslo celou řadu ocenění z největších světových filmových festivalů, herec Jiří Hejcman.
Na závěr se divadelníci s Vojtěchem Jasným domluvili, že se brzy u některé z dalších inscenací potkají. “Zajímala by mě Cena facky. Její téma je podobné se Všemi dobrými rodáky,” uzavřel slavný filmový tvůrce. Je tak možné, že u natáčení 1. a 2. dubna, kdy Česká televize pořídí záznam inscenace do Zlatého fondu, bude u toho.

Výlet Rychlých šípů do Přerova ale nebyl ozvláštněn jen setkáním s významnou osobností. Zájezdové představení sledovalo i pozorné oko kameramana Pavla Vrágy. Podívejte se, jaká nálada panuje v divadelním autobuse cestou na zájezd a jak to vypadá těsně před představením i po jeho skončení - video ZDE...