Viktor Zavadil o Čarodějnicích v kuchyni: Při prvním čtení jsem se velmi smál

V neděli 16. října proběhla v restauraci Beef & Beer evropská premiéra komedie Čarodějnice v kuchyni. Kromě famózních hereček Moniky Horké a Jaroslavy Tihelkové má dostatek prostoru pro komediantství také představitel  uťáplého producenta Stephena. Včera se v této roli předvedl Josef Kubáník. Dnes bude v rámci druhé premiéry diváky bavit herec Viktor Zavadil. Více se o něm dozvíte v následujícím rozhovoru...

Viktore, co nám o sobě můžete prozradit?
Narozen v Ostravě, vyrůstal v Olomouci, vystudoval činoherní herectví na JAMU v Brně.

Kdy jste se rozhodl, že budete hercem?
Když jsem ve 4. ročníku na gymnáziu zjistil, že vlastně nemám jiné zájmy než divadlo - hrál jsem ve studentském souboru Slovanský tyátr a v Divadle na cucky - a jiné schopnosti než nějaké ty divadelní.

Jak jste reagoval na nabídku zahrát si v našem divadle a od koho nabídka přišla?
Nabídka mi udělala radost. Volal mi jak umělecký šéf a ředitel Michal Zetel, tak i režisér Michal Skočovský. Nevzpomenu si, který z nich byl dřív, od obou to bylo ale milé.

Znal jste dříve naše inscenace, byl jste zde už někdy?
V Uherském Hradišti jsem byl párkrát na Letní filmové škole. Předtím nikdy. Měl jsem ale možnost zhlédnout inscenaci J. A. Pitínského Kalibův zločin v rámci Divadelní Flory Olomouc a byl jsem z ní nadšený. Z té inscenace i z Flory. Stále doufám, že v rámci zkoušení najdu alespoň pár večerů, kdy do Slováckého divadla zajdu na představení.

Čarodějnice se budou uvádět v restauraci Beef & Beer. Máte rád alternativní prostory?
Alternativní prostory mám rád. Hlavně třeba industriální, myslím, že jsou velmi atmosférotvorné. V restauraci jsme se byli již v rámci zkoušení podívat a velmi se těším, až tam budeme hrát. Ještě předtím, než jsem text četl a jen věděl, o čem zhruba bude, jsem si představoval, že inscenaci budeme hrát přímo za barem a mezi stoly, za plného provozu. Takový punk se sice nekoná, přesto se však těším, jak se té inscenaci bude v Beef & Beeru líbit.

Jak se vám spolupracuje v komorním hereckém kolektivu, kde hrajete jen čtyři herci?
Vlastně jsem na komorní kolektivy více zvyklý než na ty velké. Výhodou je, že lidi v nich mají šanci se rychleji seznámit a pochopit. A to se pak dle mého názoru lépe pracuje. A samozřejmě taky jména si zapamatuje člověk rychleji.

Jak na vás hra po prvním čtení zapůsobila a co o ní můžete prozradit?
Při prvním čtení jsem se velmi smál. Někdy možná potichu, ale přesto smál. Text je svižný, vtipný, zápletka i překvapivá - alespoň pro mě byla. Navíc je to mimo jiné o jídle a takové inscenace se vždycky dobře sledují. Tak si myslím, že se diváci mají na co těšit.

Současně se Slováckým divadlem připravujete premiéru v Divadle na cucky v Olomouci. Jak se vám daří skloubit práci ve více divadlech a ještě k tomu dojíždění?
To záleží, kdy se na takovou otázku zeptáte. Teď je 17:00 a zkoušení ve více divadlech a tu práci miluju. Těším se na další den, mám radost z toho, jak to roste. Zeptejte se mě o půl šesté ráno, kdy vstávám na vlak do některého z měst naší krásné republiky, a je možné, že odpověď bude opačná.

Máte vysněnou roli?
Těch je spoustu. Téměř vždy, když vidím na jevišti někoho dobrého, tak je jeho role moje vysněná. Málokdy mi dojde, že na papíře to tak skvěle vypadat nemuselo a že je za tím častokrát více um herce nežli um dramatika. To ovšem neplatí o Shakespearovi.

Na co se v nejbližší době těšíte?
Na premiéru a reprízování Čarodějnic. A až budu mít nějaké doma, zatím bydlím spíše ve vlacích. A na léto, už mi začíná chybět.