Vladimír Doskočil dostane Cenu města

Diváci jej znají jako představitele charismatických postav, tu poslední vytvořil v komedii Igora Stránského Deskový statek. Předtím jej Jakub Maceček obsadil do role Bezdomovce v inscenaci V žabím pyžamu a už třináctým rokem září i v komedii 1+2=6 v režii Roberta Bellana.

Ano, řeč je o doyenovi hereckého souboru Slováckého divadla Vladimíru Doskočilovi. Před několika dny vedení Uherského Hradiště oznámilo, že tato významná osobnost získala spolu s lékařkou Evou Dokoupilovou a akademickým sochařem Jindřichem Martinákem Cenu města.

„Všem oceněným z celého srdce gratuluji. Těší mě, že letos byly nominovány osobnosti z nejrůznějších oborů lidské činnosti, přičemž všichni tři ocenění dělají městu Uherské Hradiště velmi dobré jméno. Těším se, až jim Cenu města Uherské Hradiště budu moci osobně předat na slavnostním večeru 15. října,“ poznamenal starosta města Stanislav Blaha.

Vladimír Doskočil: Rodák z Uherského Hradiště, zasvětil většinu svého života divadlu, ve Slováckém divadle působí od roku 1991. Za svůj profesní život ztvárnil desítky různorodých postav. Je držitelem cen Slovácký Oskar, Největší z pierotů a Ceny Grand festivalu smíchu. Mimo divadla spolupracoval také s rozhlasem a svým charakteristickým hlasem doprovodil řadu pořadů i dokumentů, účinkoval v televizních seriálech i filmech. Na elektronické nosiče nahrál desítky hodin pověstí a vyprávění ze svého rodného kraje, básně i povídky. Vladimír Doskočil má velmi vřelý vztah k Uherskému Hradišti a celému regionu Slovácka.