Vladimír Doskočil už má Cenu města doma

Vloni si kvůli covidu nemohl herec Vladimír Doskočil převzít Cenu města za rok 2019 osobně. Město laureátům slavnostní večer vynahradilo, a tak si ji spolu s ostatními převzal v pátek 15. října na prknech svého domovského Slováckého divadla.

Vladimír Doskočil přebírá Cenu města z rukou starosty Stanislava Blahy

Za rok 2019 cenu převzali kromě Vladimíra Doskočila lékařka Eva Dokoupilová a akademický sochař Jindřich Martinák. Za loňský rok 2020 byla Cena města udělena Uherskohradišťské nemocnici a.s.

Cena města Uherské Hradiště je udělována Zastupitelstvem města Uherské Hradiště jednou ročně za podstatný přínos pro město Uherské Hradiště. Uděluje se zpětně za předchozí rok. Její slavnostní předání se vždy koná v polovině měsíce října, protože k datu 15. 10. se váže nejstarší písemná zmínka o městě (vydání zakládací listiny pro město Hradiště českým králem Přemyslem Otakarem II, 1257).

Vloni musel být slavnostní akt předání cen kvůli opatřením souvisejícím s epidemií nemoci covid-19 odložen. Proto byly v pátek 15. října ve Slováckém divadle předávány ceny za rok 2019 i za rok 2020.