Výstava v Luhačovicích nahlíží do zákulisí Slováckého divadla

Slovácké divadlo je vidět nejen přímo v Uherském Hradišti, ale i v dalších koutech Zlínského kraje. „Chceme, aby se o nás vědělo úplně všude,“ usmívá se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a prozrazuje, že hradišťská scéna na sebe upozorňuje v samém centru Luhačovic v nově zrekonstruovaném pavilonu Vincentky.

Vernisáž zahájila ředitelka Slováckého divadla s hvězdnými hosty

V rámci zahájení festivalu Divadelní Luhačovice tam proběhla vernisáž fotografií Filipa Fojtíka s názvem V zákulisí Slováckého divadla.

Nadšená Zdena Studenková

„Výstava ukazuje, jaké profese se podílí na tom, aby mohla vzniknout inscenace. Nechybí samozřejmě herci, ale ani kolegové, kteří nejsou na první pohled vidět, přesto bychom se bez nich v divadle neobešli,“ říká Josef Kubáník s tím, že snímky už viděly stovky lázeňských hostů. A byly mezi nimi i známé osobnosti. Například slovenská herečka Zdena Studenková, český herec Miloslav Mejzlík, bývalý ředitel Slovenského národného divadla a herec Dušan Jamrich a mnozí další. „Fotkami Filipa Fojtíka byli kolegové nadšeni a chystají se k nám do divadla. Co víc si můžeme přát?“ prozradil potěšeně Josef Kubáník.

Výstava bude v pavilonu luhačovické Vincentky k vidění do 20. září.