Začal rok šťastných sedmiček. Slovácké divadlo se vrhlo do 77. sezóny

V pondělí 22. srpna ve Slováckém divadle oficiálně skončily prázdniny a divadelníci se rovnou naplno vrhli do práce. „Čeká nás toho spousta, na všechno se těšíme a věřím, že nám sedmičky přinesou štěstí,“ přeje si ředitelka divadla Libuše Habartová.

Divadelníci zahájili 77. sezónu

Nová prkna, sprchy a konečně i toalety

„Během divadelních prázdnin jsme ale neseděli s rukama v klíně, udělali jsme spousty oprav,“ připomíná Libuše Habartová a pouští se do vyjmenováváni.

„Opravovali jsme nákladovou rampu, kde se chystají kulisy, brousili a pokládali novou podlahu na jevišti včetně koberce, stále ještě pracujeme na hereckých šatnách a konečně jsme opravili toalety pro diváky a vybudovali sprchy pro zaměstnance. A herci jsou za to rádi. „Možná se to nezdá, ale na jevišti kolikrát podáváme až sportovní výkony. Možnost se po představení osprchovat, se hodí. Doposud tomu tak pořádně nebylo,“ prozrazuje David Vaculík, který se „potí“ například v rockové opeře Jesus Christ Superstar nebo v komedii Perfect Days.

Nyní už jsou divadelníci v plné práci. Ve čtvrtek 25. srpna odehráli první představení sezóny - Kočku v oreganu na kamenné scéně a soudní drama Teror v jednací síni okresního soudu. A začínají zkoušet první novinku aktuální sezóny - Cyrana z Bergeraku. Titulní roli ztvární Jiří Hejcman a režie se ujme Dodo Gombár.