Začínáme připravovat Chicago!

Už v pondělí 15. dubna se naplno ve Slováckém divadle rozjedou přípravy posledního předprázdninového kusu, slavného amerického muzikálu Chicago. Režie se ujme Linda Keprtová a premiéra se uskuteční v sobotu 22. června

"Kolem muzikálového žánru jsem zatím pouze kroužila, ještě nikdy jsem neměla možnost, a snad ani ambici, ho chytnout za pačesy tak pevně, jako právě u vás. Za tuto příležitost jsem velmi vděčná, protože procházku do jiného žánru, než jakým jsem poslední léta obklopena, považuji za dobrodružný výlet," uvedla režisérka Linda Keprtová, která se věnuje především operní režii a spolupracuje s divadly po celé republice.

Americký satirický jazzový muzikál Chicago patří mezi nejvýznamnější díla autorské dvojice John Kander a Fred Ebb. Podle původní divadelní hry Chicago napsali Ebb s Kanderem a Bobem Fossem libreto, jímž v roce 1975 sáhli do svědomí vlastní "země svobody a neomezených možností".

Příběh dvou pro vraždu svých partnerů vězněných, souzených a posléze osvobozených kabaretních zpěvaček Roxie Hart a Velmy Kelly a bezskrupulózního advokáta Billyho Flynna, jehož jediným zájmem je solventnost jeho klientů, otevřeně tematizuje korupci v soudních síních i v médiích, poukazuje na perverzní potřebu „výroby“ celebrit, a především útočí na absurdně amorální zákony showbyznysu.

Obecně známé je zejména novodobé filmové ztvárnění muzikálu režisérem Robem Marshallem, s Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Richardem Gerem, Johnem C. Reillym a Queen Latifah, jež roku 2003 získalo šest Oscarů.