„Zahrajeme na přání,“ vzkazují Burčáci

Slovácké divadlo si pro návštěvníky zítřejší Noci divadel připravilo bohatý program. Po skončení derniéry Její pastorkyně a představení předplatného bude ve foyer připraveno občerstvení a diváci budou mít možnost zakoupit dárkové předměty s tematikou Slováckého divadla, jako jsou čokolády, motýlky nebo káva. Nebude chybět ani cimbálová muzika Burčáci.

Burčáci se do Slováckého divadla vrací rádi

„Ve Slováckém divadle jsme poprvé hráli snad ještě jako študáci a pak na několika vernisážích,“ vzpomíná František Ilík, zakladatel slavné cimbálovky s tím, že je to pro ně vždy příjemná zkušenost. „Repertoár máme slovácký, trochu slovenský, hrajeme podle nálady a situace. Jelikož to nebude pódiové hraní, ale ve foyer přímo mezi lidmi, rádi zahrajeme na přání a budeme rádi, když se k nám připojí přítomní i se zpěvem. Zkrátka se pokusíme být příjemným tmelem mezi divákem, posluchačem a muzikou a vytvořit krásnou atmosféru,“ slibuje legendární folklorista.

Na místě budou také oblíbené tváře Slováckého divadla. „Noc divadel bude tedy ideální možnost popovídat si s herci, kteří po skončení představení přijdou za diváky také. Určitě se s nimi i rádi vyfotí,“ dodává mluvčí divadla Josef Kubáník.