Zaráz už potřetí

Přes třicet kritiků, divadelních publicistů, režisérů a pedagogů, které doplní studenti herectví a divadelní produkce, zamířilo 16. ledna do Zlínského kraje. Tímto datem začala třídenní přehlídka ZARÁZ, kterou již potřetí spolupořádají Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště.

Obě scény připravily pro odbornou veřejnost koncentrovaný třídenní program inscenací a následných besed. Každé divadlo uvede během přehlídky tři představení. Mezi městy bude účastníky přehlídky převážet autobus. "Zajímá nás názor odborné veřejnosti na naši tvorbu – bohužel jsme velmi daleko od Prahy při rozmýšlení kritiků, na kterou premiéru se osobně přijedou podívat. ZARÁZ tak představuje možnost, jak v co nejkratším čase představit co největší šíři naší dramaturgie a následně čelit přímo zpětné vazbě v odborných diskuzích," vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek s tím, že na přehlídku přijede například renomovaný kritik a redaktor Divadelních novin Vladimír Mikulka.

"Zaráz vznikl z určitého přetlaku divadelního dění ve Zlínském kraji. Zájem diváků ale i odborné veřejnosti o naši práci dalece přesahuje region, a proto jsme se spojili s MDZ, abychom tomuto zájmu vyšli vstříc. Je to intenzivní setkání s kolegy ze Zlína i s kritiky z celé republiky," dodává ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Zlínské divadlo se na přehlídce představí speciálním Česko – Slovenským projektem ke 100. výročí republiky, inscenací Masaryk/Štefánik, hrou her Hamlet a černou komedií Upokojenkyně, kterou MDZ uvedlo jako první profesionální divadlo v ČR.

Slovácké divadlo nabídne to nejzajímavější z minulé sezóny. Festivaly prověřený Kříž u potoka režiséra Martina Františáka, téměř celosouborovou výpravnou komedii Mnoho povyku pro nic z dílny Zdeňka Duška a také site specific projekt Úča musí pryč! z linie SLoffÁCKÉ DIVADLO uváděný přímo ve třídě základní školy v provedení režiséra Michala Zetela.

Program:

16. 1. 10.00 MDZ: Masaryk/Štefánik

16. 1. 18.00 SD: Kříž u potoka

17. 1. 10.00 MDZ: Hamlet

17. 1. 18.00 SD: Mnoho povyku pro nic

18. 1. 10.00 SD: Úča musí pryč!

18. 1. 19.00 MDZ: Upokojenkyně