„Záskok? Parádní adrenalinová zkušenost,“ říká herec Jiří Hejcman

"Kluci jsou v podstatě pořád na jevišti, textu je tam opravdu dost, musí být pořád ve střehu, občas se stane něco nečekaného, takže člověk musí znát velmi dobře dané situace, a nejen samotný text," popisuje svůj nečekaný záskok v inscenaci Večer na psích dostizích Jiří Hejcman.

I v divadelním provozu se občas přihodí, že někdo onemocní nebo si „přivodí“ nepříjemný úraz. Tato situace potkala i Slovácké divadlo, kdy se na chvíli „mimo hru“ ocitl jeden z nejvytíženějších členů souboru David Vaculík. Ten je mimo jiné jedním z hlavních protagonistů čistě mužské komedie Večer na psích dostizích, kterou nastudoval režisér a ředitel divadla Michal Zetel. A jelikož divadlo se jen tak zastavit nemůže, musí občas někdo zaskočit, což tentokrát potkalo herce Jiřího Hejcmana, a ne poprvé.

„Kdysi před lety mi v sobotu zavolali z divadla, že onemocněl Petr Čagánek a v neděli měla být pohádka. Hrál Honzu. Což o to, záznam z inscenace byl, text taky, problém byl v tom, že zrovna probíhaly Slavnosti vína a já probíhal s nimi,“ říká s úsměvem herec a dodává, že nahradit zraněného kolegu Davida Vaculíka v roli „mlátičky Paula“ v komedii Večer na psích dostizích zrovna jednoduché nebylo.

„Kluci jsou v podstatě pořád na jevišti, textu je tam opravdu dost, musí být pořád ve střehu, občas se stane něco nečekaného, takže člověk musí znát velmi dobře dané situace, a nejen samotný text a kluci ty situace znají opravdu velmi dobře. Je tam i prostor pro jistou dávku improvizace, no lehké to nebylo,“ dodává a shrnuje, že nakonec to ale byla výborná zkušenost. „Byly to trochu nervy a obava, ale na druhou stranu je to parádní adrenalinová zkušenost a zábava,“ uzavírá.