Získá Slovácké divadlo další Cenu Thálie? Dozvíme se už zítra

Umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký zažíval začátkem minulého týdne obrovskou radost. Na oslavu tří nominací na Cenu Thálie vypil tři panáky speciální slivovice. „Sklízíme plody dlouhodobé práce,“ říká. Už zítra večer se dozví, zda Slovácké divadlo další Cenu Thálie získá.

Jitka Hlaváčová a Tomáš Šulaj mají šanci získat už zítra Ceny Thálie

Lukáši, jaká byla vaše reakce na tři herce nominované na Ceny Thálie ze Slováckého divadla?

Obrovská euforie a neskutečná radost. Jsem na Jitku Hlaváčovou a Tomáše Šulaje v nejužších nominacích, i na Pavlínu Hejcmanovou v širší nominaci velmi pyšný. A samozřejmě nejen na ně.

Jistě je to zásluha celého souboru…

Samozřejmě, a především dlouhodobé práce. Rád bych zdůraznil, že v pozici uměleckého šéfa teď slízávám pomyslnou smetanu, na které má ale největší podíl předešlý ředitel divadla a režisér Její pastorkyně Michal Zetel. Obrovské díky míří především k němu.

Je pravda, že tři nominace na Thálii v jeden rok ještě nikdy regionální divadlo nezískalo?

Je to tak. Navíc režíruji po celé republice a mám tak možnost nahlédnout pod pokličku dalších divadel. Můžu s klidným svědomím potvrdit, že tak kvalitní a vyrovnaný soubor jako ve Slováckém divadle je obrovským unikátem. Už vloni jsem ještě zdálky obdivoval Slovácké divadlo za dvě nejužší nominace na Thálii pro Tomáše Šulaje a Kláru Vojtkovou. A letos přišly tři! Jsem neskutečně šťastný, že mám možnost pracovat s takovými profíky.

 

„Zlomte vaz, jste nej!“ Diváci posílají záplavy pozitivních ohlasů

Jakmile byly zveřejněny nominace na letošní Ceny Thálie, strhla se obrovská vlna radosti nejen v divadle, ale i mezi jeho příznivci. Ti doslova zaplavili Jitku Hlaváčovou, Tomáše Šulaje a Pavlínu Hejcmanovou gratulacemi.

„Samozřejmě budeme držet palce, Toma obdivuji od chvíle, kdy jsem ho poprvé viděla jako Romea, nikdy své diváky nezklamal,“ vzkazuje divačka Alena Pluhařová.

„Držím pěsti, ať vám to vyjde, Jitko. Thálii si zasloužíte, moc to vám i Tomášovi přeju,“ připojuje Lenka Parýzková.

„To je bombice. Já se picnu! Gratuluju!“ raduje se i scénografka Eva Jiřikovská, která se podílela na výpravě a kostýmech u obou inscenací, za které Slovácké divadlo své tři nominace získalo – Její pastorkyňa i Chicago.

„Velkou gratulaci si zaslouží nejen nominovaní, ale také kolegové herci, režiséři, nápovědy, inspicienti, zvukaři, osvětlovači, garderobiérky, vlásenkářky, kulisáci, rekvizitáři, hudebníci, uvaděči, šatnářky, pokladní.... prostě celé naše nejmilejší a nejlepší Slovácké divadlo. Díky všem,“ doplňuje pak divačka Mišina Palúch.

„Všem ze srdce děkujeme a zveme vás ke sledování online předávání Thálií už zítra v osm večer,“ vzkazují Jitka Hlaváčová a Tomáš Šulaj.